• Головна
  • Новини
  • На Тернопільщині знайшли фотографію юного Степана Бандери

18.09.2021, 13:57

На Тернопільщині знайшли фотографію юного Степана Бандери

Оригінальну весільну фотографію минулого століття, де зображений юний Степан Бандера, знайшов краєзнавець з Тернопільщини.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів краєзнавець з Теребовлі Василь Венгер.

«Цю фотографію передав мені житель села Кобиловолоки Іван Буяк. Він розповів, що сімейне фото десятиліттями ховала на горищі прабабуся його дружини. Перед смертю жінка похилого віку віддала тайник своєї правнучки і вказала, де серед весільних гостей, в верхньому ряду, між двома молодими жінками або дівчатами стоїть Степан Бандера підліткового віку. З відомих причин, покійна нікому не розповідала про цю сімейної реліквії в радянські часи, і в роки незалежності теж, тільки тепер, перед смертю зробила це », - розповів Венгер.

За його словами, ще до Другої світової війни Степан Бандера не раз приїжджав в Тернопільську область. Зокрема, в 1919 році він проживав у священника Володимира Антоновича в Ягільниці і навчався в місцевій школі. На той час батько майбутнього лідера українських націоналістів - отець Андрій Бандера був чинним капеланом в Українській Галицькій Армії (УГА), тому своїх дітей відправив в Тернопільську область.

«Щодо Кобиловолоки, то сюди іноді Бандера приїжджав до своєї тітки, яка була дружиною тутешнього священика Чарторийського. Сестра Бандери Оксана вчилася в місцевій школі протягом шести років », - додав Венгер.

Фото юного Степана Бандери на весільній фотографії знайшли на Тернопільщині / Фото: Олег Снітовський

Він також припускає, що очевидно, саме під час одних з таких відвідувань Кобиловолоки Бандера і був на сільському весіллі, фото якого зберегла родина дружини Буяка. Краєзнавець каже, що продовжить пошуки родичів, зображених на фото жителів села, які могли б теж підтвердити присутність на фотографії Степана Бандери.

Фотографію краєзнавець передав кореспонденту агентства. Передбачається, що її, в свою чергу, після ознайомлення з оригінальним фотодокументи, голова обласної ради Михайло Головко віддасть на зберігання до Тернопільської музей національно-визвольної боротьби, де зберігається посмертна маска Степана Бандери, інші оригінальні речі, що стосуються Організації українських націоналістів.

Як повідомляло агентство, в Україні діють 6 музеїв Степана Бандери.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Василь Чорний

Війна і мир Луганщини. Погляд через два з половиною роки

Мирослав Дністрянський

Про гостру необхідність будівництва у Львові метро

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: