09.08.2024, 11:12
На Прикарпатті суд виніс вирок військовому за самовільне залишення частини
На Прикарпатті суд виніс вирок військовому за самовільне залишення частини
5 серпня Надвірнянський районний суд виніс рішення у справі військовослужбовця, якого звинуватили у самовільному залишенні військової частини, повідомляє WN.
Згідно з матеріалами суду, обвинувачений – уродженець села Середній Березів Косівського району. Він проходив службу за мобілізацією на посаді телефоніста-лінійника. Чоловіка призвали до лав ЗСУ 23 лютого 2023 року, а вже 8 березня він без дозволу залишив розташування військової частини і незаконно перебував поза її межами до 12:00 15 березня, проводячи цей час за власним розсудом вдома.
Під час судового засідання обвинувачений визнав свою провину повністю. Він пояснив, що звертався до командира з проханням відпустити його до матері, яка, за його словами, була госпіталізована у важкому стані з COVID-19. Однак командир відмовив, після чого солдат самовільно покинув частину. Він повернувся на службу 15 березня.
Обвинувачений мотивував свої дії тим, що його мати потребувала догляду, оскільки інші родичі не могли їй допомогти. Однак суд не знайшов доказів того, що мати перебувала у лікарні. За запитом захисника суд отримав відповідь від Косівської центральної районної лікарні, де було зазначено, що така особа на стаціонарному лікуванні не перебувала.
Також обвинувачений зазначив, що наразі офіційно не працевлаштований, не перебуває на обліку в центрі зайнятості і отримує нестабільний дохід від тимчасових робіт у місцевих жителів. Він одружений, дружина має ІІІ групу інвалідності, і він також доглядає за батьками похилого віку.
Суд ухвалив рішення визнати чоловіка винним і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років.
За темою
- Не підтвердив інвалідність: прокурора з Прикарпаття покарали дисциплінарним стягненням
09.06.2026, 12:44
- У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
08.06.2026, 19:13
- Директор франківської фірми уник реального покарання за постачання ЗСУ фальсифікованого масла
29.05.2026, 19:04
- У Буковелі отруїлося понад 20 школярів: деяких у важкому стані ушпиталили
28.05.2026, 16:22
- Підлітки на Рожнятівщині підпалюють покинуті будівлі заради відео в соцмережах
28.05.2026, 11:08
Обговорення
Івано-Франківськ
ТОП
У Калуші мобілізованого батька-одинака повернули додому після звернення доньки до соцслужби
На Хмельниччині нетверезий водій з трьома дітьми в авто влетів у автобусну зупинку
17-річного водія засудили до 3 років ув’язнення за смертельну ДТП біля Жидачева з двома загиблими
На кордоні з Україною затримали викрадений у Британії Range Rover та партію автозапчастин Audi
На Львівщині суд конфіскував рушницю у браконьєра, який полював у нацпарку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні