«Укртранснафта» ввела в експлуатацію нову трасу нафтопроводу-обхідну ділянку нафтопроводу «Броди-Держкордон» (магістральний нафтопровід «Дружба»).
Про це повідомив УНІАН із посиланням на пресслужбу компанії.
Крім того, компанія мінімізувала ризик забруднення Стрийського водозабору прісних підземних вод - одного з найбільших водозаборів у Львівській області та в Західному регіоні України.
Відзначається, що при перенесенні нафтопроводу компанія провела комплекс будівельно-монтажних, зварювальних і ізолюючих робіт. Загальна довжина кожної нитки побудованого нафтопроводу становить 11,7 км. Траса прокладена переважно по вододілах, що практично виключає ризик пошкодження нафтопроводу під дією природних факторів і забруднення водних об'єктів.
«Старий нафтопровід побудували 60 років тому і ввели в експлуатацію в 1962 році. За цей час він зносився. Ми заздалегідь піклуємося про модернізацію об'єктів, які можуть мати вплив на довкілля. Сьогодні нафта вже прокачується по новій гілці, а стара більше не несе загроз для довкілля і жителів регіону», - розповів заступник генерального директора «Укртранснафти» в Західному регіоні Ігоря Піту.
Нагадаємо, нафтопровід «Одеса - Броди - Держкордон» на ділянці км 157 - км 165 проходить уздовж русла річки Стрий і частково проходить у межах другої зони санітарної охорони Стрийського водозабору прісних підземних вод.
Водозабір забезпечує питною водою понад 500 тис. споживачів - частину жителів Львова, Трускавця, Моршина, Стрия та Дрогобича. У разі пошкодження нафтопроводу на цій ділянці існував ризик виходу нафти і забруднення річки з потраплянням нафти у підруслові споруди водозабору.
З цих причин «Укртранснафта» у 2006 році вирішила винести обидві нитки частини нафтопроводу «Броди - Держкордон» з другого поясу санітарної охорони Стрийського водозабору прісних вод і побудувати нову ділянку.
Наприкінці 2008 року будівництво зупинилося через зміни у земельному законодавстві, хоча на час призупинення будівництва будівельно-монтажні роботи були практично завершені.
Введення в експлуатацію затримався на 10 років через складнощі у відведенні земельних ділянок, на яких побудована нова ділянка нафтопроводу.
Завдяки рішенню Кабінету міністрів України, ухваленому наприкінці минулого року, «Укртранснафта» змогла ввести ділянку в експлуатацію і приєднала її до діючого нафтопроводу «Броди - Держкордон» у максимально стислі терміни.
За темою
- МВФ погодив новий транш для України попри невиконання частини умов програми — Bloomberg
12.06.2026, 19:42
- Рада ухвалила закон про податок на OLX
09.06.2026, 14:53
- Рада ухвалила у першому читанні зміни до держбюджету-2026
28.05.2026, 15:29
- Місія МВФ почала в Києві новий перегляд програми кредитування
27.05.2026, 11:09
- ЄС готує 7-й транш за «Ukraine Facility»: Україна може отримати 2,8 млрд євро вже у червні
06.05.2026, 14:14
Обговорення
Економіка
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
Масштабна ДТП біля Львова: зіткнулися чотири автомобілі, є постраждалі
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
На кордоні з Польщею вилучили незадекларовані iPhone та брендові товари на 350 тисяч гривень
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні