• Головна
  • Новини
  • На Львівщині у 9 громадах досі не створені служби у справах дітей

18.09.2021, 15:07

На Львівщині у 9 громадах досі не створені служби у справах дітей

У Львівській обласній прокуратурі провели круглий стіл з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства, в тому числі з приводу функціонування служб у справах дітей в ОТГ.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Також учасниками стали представники територіальних громад Львівської області, у яких станом на теперішній час не створено служби у справах дітей.

«Захист прав дітей залишається одним з пріоритетів державної політики України»  - зазначив при відкритті засідання  круглого столу заступник керівника прокуратури Микола Друзюк.

«Не створення підрозділу чи не призначення працівника служби у справах дітей в територіальній громаді, порушує систему захисту прав дитини. В такому випадку громада не може функціонувати як повноцінний орган опіки та піклування» -  зазначив начальник служби у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації Володимир Лис.

Відсутність відповідного підрозділу чи відповідального працівника, як порушення прав дітей підтвердила і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин.

«В Конституції України чітко передбачено право на захист дітей і я хочу, щоб всі громади, які взяли на себе повноваження розуміли, що в них є обов’язки і відповідальність за порушення таких прав»,- наголосила Світлана Семчишин.

«Станом на сьогодні у 73 громадах створено 64 служби, або ж призначені відповідні працівники. Відтак у 9 громадах людей відповідальних за цей напрямок немає взагалі. І це є неприпустимим»,-  зазначив Володимир Лис.

Територіальні громади повинні забезпечити роботу Єдиного електронного банку даних про дітей без батьківського піклування. У ТГ мають забезпечити такий облік:

  • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в тому числі з інших територій;
  • дітей, які можуть бути усиновлені;
  • усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд;
  • дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;
  • нерухомого майна дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: