• Головна
 • Новини
 • На Львівщині щороку стається до 300 випадків Хвороби Паркінсона

12.04.2021, 09:44

На Львівщині щороку стається до 300 випадків Хвороби Паркінсона

У Львівській області зареєстровано приблизно 3700 людей з Хворобою Паркінсона. Щороку реєструють від 200 до 300 нових випадків. Це пацієнти, у яких почалася хвороба і ті, які звернулися вперше, попри уже достатньо виражені ознаки.

Про це у коментарі Суспільному розповіла лікарка-невропатолог, керівниця Центру рухових розладів у Львівській області Людмила Федоришин.

Хвороба Паркінсона — це одне з найпоширеніших захворювань у світі. Вона має прогресивний характер. У хворих фіксують тремтіння рук, фізичну сповільненість, а також загальну скутість м'язів. Раніше вважалося, що захворювання обумовлене природними впливами, віком, а також може бути генетичним.

"Захворювання зумовлене недостатнім виробленням нейромедіатора допаміну у "чорній" субстанції головного мозку. І перші прояви захворювання — рухові. Вони з'являються, якщо у "чорній" субстанції немає приблизно 80% нейронів, які виробляють допамін", — каже Людмила Федоришин.

Людині, яка має Хворобу Паркінсона, потрібно якомога швидше розпочати терапію ліками, які підбере лікар. За словами Людмили Федоришин, у світі та в Україні існують побоювання, що ліки, які сприяють вироблення допаміну, викликають залежність, однак це не так. Вони можуть допомогти людині бути активнішою. У природі допамін міститься у бобах, однак люди, які їх вживали, не фіксували позитивного результату.

Лікарка додає, найважливіше, чого мають дотримуватися пацієнти — рухова активність.

"Потрібно лікувати і пояснювати пацієнтам, що це не хвороба для перебування вдома. Англійці пропонують сприймати її як хобі. Бути активним соціально, бути рухливим. Вікові категорії захворювання різні", — каже Людмила Федоришин.

Середній вік початку захворювання — після 40-років. Після 60 років — це ще більший відсоток.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

  Василь Чорний

  Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

  Мирослав Дністрянський

  СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: