• Головна
  • Новини
  • На Львівщині рятують пам'ятки: мають розпочати ремонт Поморянського замку

29.05.2020, 12:23

На Львівщині рятують пам'ятки: мають розпочати ремонт Поморянського замку

Наступного тижня маємо розпочати роботи у Поморянському замку. Насамперед тут розберуть завалену одного із корпусів, де є також аварійний дах, та укріплять фундаменти. Це дасть змогу доступитися до самої східної вежі, яку маємо реставрувати цього року.

Про це у ФБ повідомив заступник  голови Львівської ОДА Юрій Холод 

"У Програмі збереження культурної спадщини з обласного бюджету на Поморянський замок передбачено 3 млн. Щоб повністю відреставрувати вежу, необхідно понад 6 млн гривень. Наша мета - аби доступ до вежі був безпечний і тут можна було навіть розміщати якісь експозиції.

Так само продовжуємо роботи на дерев’яних церквах у Морянцях - тут тривають роботи на даху, та Глинниці - доробляють дах над вівтарною частиною.
Це за кошти місцевого бюджету наразі. Якщо найближчим часом надійдуть кошти з обласного бюджету, а це по мільйону гривень, то до кінця року тут роботи можуть бути завершені.

Сьогодні ж відбудеться зустріч з підрядником щодо продовження робіт на дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста в Дрогобичі, що є пам’яткою національного значення. В обласній програмі на це передбачено мільйон гривень. Ці роботи також плануємо відновити найближчим часом.

Майже готова ПКД для Тартаківського палацу. Направляємо листа, аби її напряму профінансувала місцева рада. Кошти на це в неї є, попередня домовленість є, розуміння є, і такий процес буде швидший. Далі - ми маємо провести тендер. На всі ці процедури якнайменше піде з місяць часу.

Дерев’яна церква на хуторі Гамулець вже має ПКД та експертизу на нього, найближчим часом оголосимо тендер. Нагадаю, перший мільйон тут готові надати з місцевого бюджету Брюховицької селищної ради. З обласного бюджету цього року передбачено 1,2 мільйони гривень.

Про всі інші пам'ятки з Програми-2020 (і, маю надію, з-поза неї) також буду намагатися інформувати.
Звісно, кроки малі, але дякую всім, хто поруч і хто готовий разом працювати над порятунком і збереженням спадщини. Бо, як каже п. Андрій Салюк, спадщина - це елемент національної безпеки", - повідомив Юрій Холод. 

На фото Поморянський замок

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Вперше за 12 років прикордонний вертоліт приземлився на Зміїному. Відео

Коментар

Блоги

Іван Стецькович

Про банки і «панамських патріотів»

Дмитро Снєгирьов

Кремль вимагає від України імплементації формули Штайнмаєра

Михайло Цимбалюк

Нардепи створили міжфракційне об'єднання "Карпати"

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: