• Головна
  • Новини
  • На Львівщині рибна галузь «пірнула» у тінь: виробництво риби зменшилось, а споживання - зросло

22.07.2021, 11:46

На Львівщині рибна галузь «пірнула» у тінь: виробництво риби зменшилось, а споживання - зросло

У Львівській ОДА відбувся круглий стіл, на якому обговорили поточний стан галузі рибництва у Львівській області.

На початку зустрічі основну увагу зосередили на ресурсних можливостях та стані вирощування риби на Львівщині. Відтак, стало зрозумілим, що динаміка добування свіжої риби в області за останні п’ять років знизилась в рази, а показник споживання риби в рік на одну особу навпаки, зріс, - про це повідомила пресслужба Львівської ОДА. 

Станом на зараз, однією з основних проблем рибної галузі є те, що багато суб’єктів господарювання працюють в «тіні». Серед інших проблем: конкуренція з боку імпорту; потреба інвестицій в логістичну інфраструктуру; висока собівартість у порівнянні з виробниками інших регіонів; конкуренція з браконьєрами у сезон найбільшого споживання риби.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, у Львівській області нині налічують 3085 водойм, з них 1900 поки не освоєні. Ще 246 водних об’єктів свого часу передали в оренду, внаслідок чого місцевий бюджет наповнився на понад 2 млн гривень.

Відтепер права на передачу водойм належать територіальним громадам, для яких це питання нове. В допомогу громадам у департаменті екології та природних ресурсів напрацювали дорожню карту, у якій роз’яснили, як правильно провести передачу водних об’єктів в оренду. Детальніше за посиланням.

Наприкінці зустрічі присутні висловили проблемні питання та пропозиції, які б мали сприяти розвитку галузі рибництва у Львівській області. Зокрема, потрібно налагодити виробництво вітчизняних рибних кормів, розчистити меліоративні канали, усунути джерела забруднення водойм каналізаційними стоками та сільськогосподарськими хімічними засобами, запобігти незаконному використанню об’єктів. Також галузь потребує дієвих заходів стимулювання вирощування риби.

За підсумками круглого столу планують організувати кілька робочих зустрічей з представниками рибної галузі та регіональними органами влади, для напрацювання пропозицій змін до Комплексної галузевої програми

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

Михайло Цимбалюк

Незалежність починається у серці кожного з нас!

Василь Чорний

Карпатські села зблизька. Частина 3

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: