13.10.2020, 17:46

На Львівщині молодший брат віддав старшому нирку

Донора вже виписали з лікарні, реципієнта з реанімації переводять у відділення.

Про це "Еспресо.Захід" повідомив експерт Міністерства охорони здоров’я і департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації з трансплантології Ростислав Жук.

Минулого четверга у Львівській обласній клінічній лікарні провели чергову трансплантацію нирки від родинного донора. Донором для 37-річного мешканця Бродівського району став його молодший брат. І донор, і реципієнт почуваються добре, повідомив Ростислав Жук.

37-річний мешканець Бродівського району конче потребував пересадки нирки. Його власні не працювали через хворобу, чоловік був на гемодіалізі. Операцію планували провести ще навесні, але через пандемію коронавірусу мусили її відкласти. Утім стан хворого був такий, що відкладати далі було неможливо, тому 8 жовтня його прооперували.

До складу операційної бригади увійшли судинні хірурги-трансплантологи професор Ігор Кобза, доцент Ростислав Жук, професор Юрій Орел, Данило Федорів, Борис Дячишин та анестезіологи Дарія Сольман і Роман Михальчук.

За словами Ростислава Жука, і донор, і реципієнт почуваються добре. Донора вже виписали додому, а реципієнта готують до переведення з реанімації у відділення.

Пересадку нирки від родинного донора в лікарні проводять давно, але на період пандемії коронавірусу зупинили такі операцію через небезпеку інфікування реципієнтів. Декілька трансплантацій провели на початку року.

Трансплантацію нирок у ЛОКЛ практикують із 1986 року. Донедавна це була єдина лікарня на Львівщині, де проводили пересадки нирок від родинного донора. Сюди на трансплантацію їхали пацієнти зі всієї Західної України. Зараз у черзі на пересадку органів стоїть майже 240 пацієнтів. Понад 10 родинних пар підготовлені й очікують послаблення карантину. Як правило, нирку дітям віддає хтось із батьків. Випадки, коли це роблять брат або сестра, трапляються нечасто.

ЛОКЛ включена у пілотний проект МОЗ з трансплантації. Це означає, що для пацієнта такі операції є безкоштовними, за їх проведення лікарні оплачує МОЗ. Нещодавно у цей пілотний проект включили і Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, де також проводять трансплантацію нирок та інших органів.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  ПРО ПОХОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ І НАЗВУ КРАЇНИ

  Михайло Цимбалюк

  Уряд генерування проблем 

  Василь Чорний

  Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: