• Головна
 • Новини
 • На Львівщині голова РДА влаштував передвиборчий терор

29.03.2019, 20:57

На Львівщині голова РДА влаштував передвиборчий терор

Як повідомляють жителі Турківщини, голова місцевої адміністрації Олександр Лабецький створив у районі справжній передвиборчий терор. Під його тиск попали без винятку всі підприємства, школи, заклади культури, сільські ради і, як би шокуюче це не звучало, – місцеві священники.

Молодий голова РДА мабуть собі уявив, що окрім адміністративних функцій в районі він виконує ще й патріарші. Нещодавно викликавши до себе всіх священиків, поставив їм ультиматум: якщо вони в церквах не зачитають звернення-заклик голосувати за Порошенка, то в майбутньому хай начуваються. Якщо не буде вибраний Порошенко, застеріг Лабецький, після виборів всі церкви в районі будуть закриті. Обурення священицтва не було меж. На їхню думку, такі дії нагадали їх комуністичні часи, коли духовенство зазнавало залякувань та переслідування, йдеться в повідомленні Репортер.

Як стало таке можливе? – ставлять горяни одне одному запитання. Освітяни району відзначають, що такого тиску не було навіть в часи Януковича. Примусовим порядком змушують їхати на приїзди Порошенка. І навіть не в межах своєї області, а й в сусідські. Всі, хто має інші політичні погляди та представляє в дільничних комісіях іншого кандидата, окрім Порошенка, потрапляє в прямому значенні в “розстрільні” списки. Після виборів їм обіцяють догани та звільнення. А їхні чоловіки та сини підуть на Донбас. Тим, хто погодився стати «прихильником» Порошенка, складають плани по дачі голосів, переписуючи всіх їхніх родичів. В разі невиконання планів теж обіцяють карати. В кожному селі є людина-селектор, яка моніторить ситуацію та видає гроші так званим “прихильникам”. Винагорода коливається від двох до п’яти тисяч, в залежності від поставленого плану.

Глянувши п’ять років назад, коли сталися події Революції Гідності, ніхто б і подумати не міг, що після втечі Януковича таке може відбуватися. Для людей є справжнім шоком, що людина, якій колись повірили, яка обіцяла не зрадити цінностям Майдану, відкрито критикувала президента, називаючи його зрадником, перейшла на службу не громаді, а “владі”. Справжній СВИНАРЧУК, говорять рідні односельчани про пана Лабецького. Розчарувалися в ньому також колишні побратими по Майдану, виключивши його з організації ГО “Майдан”.

Багато хто вважає, що Олександр не так переживає за втрату президенства Порошенком, як за власну втрату влади в районі. Не хочеться після виборів ставати і працювати, як всі люди. Було б де принаймні. За останні п’ять років в районі більше було закрито підприємств, ніж створено. Тай сам брат голови РДА, Мар’ян Лабецький – на заробітках в Польщі. Живе по-новому напевно. Тільки б не забути нагадати йому заплатити податок від заробленого. Який так хочуть запровадити наші можновладці.

А ще є загроза в Олександра втратити після виборів на тільки владу, й волю. Як доводять журналістські дослідження, голова РДА створив в районі справжню лісову мафію, яка підпорядковується голові ОДА Олегу Синютці.

Кілька місяців тому Самбірський міськрайонний суд зобов’язав депутата Турківської райради від БПП та екс-керівника місцевого управління “Галсільлісу” Михайла Повханича відшкодувати державі 5,2 млн. грн. за погодження незаконних вирубок дерев. Однак є багато фактів та підтверджень того, що справа Повханича – це лише маленька вершина айсберга лісового безчинства, що діє на Турківщині. А головні організатори цих зловживань сидять як мінімум в найвищих державних кабінетах області. Якщо глянути на фракцію БПП в Турківській районній раді, левову частину депутатського корпусу складають депутати, які є або керівниками місцевих лісгоспів, або мають відношення до лісозаготівельної промисловості. Такого не побачиш в жодному списку інших партій по всій області.

З шести обраних депутатів від БПП три – безпосередні керівники лісових господарств: Барабаш Василь Михайлович, Осовський Михайло Михайлович та Повханич Михайло Васильович. Якщо пригадати минулі вибори на Турківщині, в списку кандидатів до районної ради разом з головою РДА тоді були його батько Лабецький Дмитро-Мирон Олександрович – директор Карпатського НВК, та брат – Лабецький Мар’ян Миронович, на той час лісничий «Боринського лісового господарства». Йшли до влади, як кажуть, всією родиною.

В той час, коли інші партії запрошують до своїх лав знаних лікарів, освітян, науковців, молодий Березенко (Лабецький) вів до влади родичів та тих, хто має реальний вплив в регіоні та ресурс в руках. Через добре обрану тактику свого підлеглого, Синютка має повний тіньовий контроль над всіма лісовими господарствами Турківського району.

В часі прийняття мораторію на виробку лісу та його вивіз за кордон горян дуже дивувало, чому потік фур з деревиною не зменшився, а навпаки – збільшився. А також, чому за фурами з лісом постійно їде автомобіль супроводу. За їх словами, такого не було навіть за Януковича. Кілька районних активістів, не розуміючи ситуації, телефонували голові РДА Лабецькому, повідомляючи про потенційний злочин. Однак на превелике їх здивування, почули від нього матюки та погрози з побажанням не лізти не в свої справи. Як наслідок таких ситуацій ми чи не щодня бачимо вагони, завантажені діловою деревиною. І всі ці ешелони рухаються за кордон. Тільки наші посадовці видають їх за дрова, обкрадаючи тим самим країну та збагачуючи себе.

Лунають також звинувачення на адресу О. Лабецького щодо земельних махінацій в районі. За інформацією голів сільських рад, голова Турківської РДА часто навідувався до них в сільські ради і в обмін за лояльність “просив” надати земельні участки для себе, родичів та друзів.

На зустрічах по обговоренню перспективного плану розвитку сіл, які О. Лабецький використав як привід для агітації за Порошенка, він зухвало заявляв – “мені ваші проблеми після виборів не цікаві, я збудував будинок під Львовом, забрав туди сім’ю й у Львові збираюсь реалізовуватись. Не проголосуєте за Порошенка – пропадете”.

Маємо впевненість, що горяни не пропадуть без Лабецького. А йому залишається побажати в нових місцях власної реалізації не здобути такої ганьби, яку він здобув в рідному районі.

Фото - Варіанти

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: