• Головна
 • Новини
 • На Львівщині державні органи «пресуть» туристичну галузь, яка і без того ледь жива

05.05.2020, 10:55

На Львівщині державні органи «пресуть» туристичну галузь, яка і без того ледь жива

Учора, 4 травня, у Львівській ОДА  зібрали готельєрів, рестораторів, туроператорів та представників міст-курортів і малих історичних містечок області. У спільній нараді взяли участь директорка Держагентства з розвитку туризму Мар’яна Олеськів та керівниця управління туризму і курортів Наталя Табака. Очолив нараду заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. 

Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА. 

“Ми запросили найбільших представників туристичної галузі не для того, щоб давати пусті обіцянки або тиснути на них. Ми хочемо почути те, що для них головне, досягти спільного розуміння ситуації і разом вирішити, як вийти з кризи, котру спровокував суворий карантин і світова пандемія COVID-19”, - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

За круглим столом зібралися, зокрема, львівський ресторатор Марк Зархін, президент Львівського туристичного альянсу Лев Підлісецький, менеджер курортного комплексу “Ріксос-Прикарпаття” Наталія Семенова, власник готельно-відпочинкового комплексу “Золота форель” Анна Федорець, директор Edem Resort Medical & Spa Олексій Волошин, директор з продажу BANKHOTEL Святослав Касіянчук, засновник туроператора “Примавера-Люкс” Василь Андрашко, керівник Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава та інші.

Серед “мінусів” нинішнього дня підприємці називають такі:

Туристична галузь дуже залежить від громадських перевезень, але наразі до 1 червня точно вокзали та аеропорти будуть пусті

Ніхто не береться прогнозувати точно, як буде розвиватися ситуація з кількістю хворих на covid-19  в Україні та світі. Чи буде друга хвиля пандемії і коли? 

Наразі нема протоколів, за якими має працювати готельний чи ресторанний бізнес в умовах загрози зараження коронавірусом, яка не зникне повністю найближчим часом

В Україні сьогодні майже заблоковане кредитування від українських банків, нема поки що належної державної підтримки туристичної галузі.

Підприємці скаржаться на безпідставні перевірки і тиск різних державних органів та вибіркове ставлення до них органів місцевого самоврядування.

Підприємці галузі загалом погоджуються з прогнозами, що запит на відпочинок в Україні зросте, а туристичний потік у наш регіон збільшиться. Йдеться насамперед про екотуризм, оздоровлення, сімейний та активний відпочинок. Кожен із присутніх мав нагоду запропонувати свій варіант виходу з кризи чи додати пропозицію. За результатами зустрічі управління туризму та курортів складе дорожню карту на найближчі кілька тижнів.

“Ми розробляємо інформаційний сайт, спілкуємося про сприяння з представниками інших напрямів економіки, співпрацюємо з місцевою владою, починаємо медійну кампанію для популяризації нашого регіону в цілій Україні. І тут також нам знадобиться підтримка Держагентства з розвитку туризму. Також кожен учасник наради сьогодні впродовж дня мав нагоду долучитися до формування протоколу, який Держагентство завтра презентує Уряду. Цей документ містить правила, які зроблять туристичний напрям максимально безпечним в умовах загрози пандемії”, - пояснює Наталія Табака.

Для себе та Львівської ОДА заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод визначив головними завданнями: лобіювання інтересів галузі туризму на Львівщині перед Кабінетом Міністрів, переговори з підприємцями, які обслуговують напрям HoReCa, тобто постачальниками продукції для ресторанів, готелів та кав’ярень.

“Ми будемо говорити про збільшення продуктових кредитів. Обов’язково треба порушити питання вигідного кредитування від українських банків. І я буду про це теж говорити на всіх рівнях. Прозвучала добра пропозиція про кредити ЄБРР для придбання автобусів для туристичного бізнесу. Так само є потреба зібрати податківців, правоохоронців, представників компаній-енергоносіїв - умови мають бути для всіх однакові, всі мають розуміти, що є відповідні постанови Кабміну, і всі ми разом в одному човні, всі на рівних правах і всі залежні одні від одних”, - підсумував Юрій Холод.

Надалі ОДА стає надійним посередником між Києвом та місцевим бізнесом в галузі туризму. Нагадаємо, вже в середині квітня від імені голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького до Прем’єр-міністра направили низку пропозиції щодо виходу з кризи галузі туризму. Серед них:

розробити загальнонаціональну програму кредитування галузі, зокрема Фонду оплати праці,

передбачити програми оздоровлення для лікарів, які борються з коронавірусом, та осіб, які перехворіли, в українських санаторіях та курортах,

розглянути можливість швидше дозволити відкрити готелі та ресторани на виніс.

розробити відповідні державні програми з розвитку туристичної інфраструктури та передбачити на них фінансування у бюджеті на наступні роки.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: