05.07.2021, 14:21
На Личакові вшанували пам’ять українського композитора Богдана-Юрія Янівського
Сьогодні відомому українському композиторові, народному артисту України, лауреату Національної премії імені Т. Шевченка Богдану-Юрію Янівському виповнилося б 80 років.
Про це йдеться на сайті Львівської ОДА.
Богдан-Юрій Янівський все своє життя присвятив розвиткові музичного мистецтва Львова й України. Неперевершений мелодист, композитор-пісняр, композитор-театрал. У його творчому доробку – оркестрові та камерно-інструментальні твори, музика до драматичних вистав, мультиплікаційних та телевізійних фільмів, численні пісні-романси. Продовжив естрадні традиції, закладені Богданом Весоловським, Анатолієм Кос-Анатольським та іншими композиторами цього жанру.
Пам’ять Богдана-Юрія Янівського вшанували на Личаківському кладовищі: заступник голови облдержадміністрації Іван Собко, заступниця департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор, депутати Львівської облради поклали квіти до могили композитора.
«Без Богдана-Юрія Янівського важко уявити музичну історію нашого міста. Адже його твори – це цілий пласт класичного і пісенного напрямків. Ось вже 16 років, як Маестро відійшов у вічність, але його музика і досі залишається привабливою як для виконавців, так і для слухачів. Вона продовжує лунати з української сцени та нагадувати нам про непересічний талант митця», - сказав Іван Собко.
Довідково:
Український композитор, піаніст та педагог Богдан-Юрій Ярославович Янівський народився 4 липня 1941 р. у Львові.
Упродовж 1963 р. - 1967 р. працював музичним редактором Львівського обласного радіо, а вже з 1967 р. - завідувачем музичної частини Львівського театру юного глядача.
Викладав у Донецькій консерваторії (1991 р.), у Вищому музичному інституті (Львів, 2000 р.). Був ініціатором (з 1991), а пізніше, впродовж 15 років, — організатором і натхненником міжнародного конкурсу-фестивалю сучасної української пісні «Золоті трембіти».
Активний діяч трьох Національних спілок – композиторів, журналістів, театральних діячів, професор і проректор з міжнародних відносин Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка, засновник Товариства імені Ф. Шопена у Львові.
За темою
- На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять словенських воїнів
02.11.2021, 13:39
- На Личаківському цвинтарі реставрують родинні каплиці
21.08.2021, 13:07
- На Личаківському кладовищі затримано крадійку квітів із могил
19.05.2021, 16:33
- На Личакові сьогодні вшанували пам’ять Ігоря Білозора
24.03.2021, 14:09
- Пам'ять Героя Небесної Сотні Юрія Вербицького вшанували на Личакові
22.01.2021, 12:37
Обговорення
Львів
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
Російські дрони вночі вдарили по Києву та області, є постраждалі
У Львові помер колишній ректор Української академії друкарства Степан Гунько
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми