27.03.2019, 14:13

На Буковині стягнуто 11 мільйонів гривень аліментів

На Чернівеччині з початку року державні виконавці стягнули понад 10 мільйонів 831 тисячу гривень аліментів на користь 2893 дітей.

З лютого 2018 року в Україні значно посилено санкції до батьків, які заборгували аліменти своїм дітям. Відповідно до пакетів законів «Чужих дітей не буває» злісних боржників тимчасово позбавляють права керування транспортними засобами та виїжджати за кордон, полювання, користування зброєю. Окрім того, передбачені штрафи та неможливість обіймати державні посади певних категорій.
В Управлінні державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області зазначають, що такі заходи є дієвими і спонукають батьків сплатити кошти на утримання своїх дітей. При чому, часто боржники сплачують одразу суми, які заборгували за кілька років. Так, уже цьогоріч виконавцями Першого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці по виконавчому провадженню про стягнення аліментів на утримання 2-ох дітей з боржника стягнуто заборгованість зі сплати аліментів на суму 60 000 грн.
Нагадаємо, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку платника аліментів. У 2019 році прожитковий мінімум на дітей становить:
віком до 6 років:
•з 1 січня– 1626 грн;
• з 1 липня – 1699 грн;
• з 1 грудня – 1779 грн
віком від 6 до 18 років:
• з 1 січня – 2027 грн;
• з 1 липня – 2118 грн;
• з 1 грудня – 2218 грн

Однак, є виключення. Якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, яка підлягає щорічній індексації.Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: