Івано-Франківськ не зможе реалізувати ініціативу щодо запровадження «мовних інспекторів», оскільки в бюджеті міста не передбачено коштів на їх утримання.
Про це повідомив заступник мера міста Віталій Федорів у відповіді на запит видання «Українські новини».
«Станом на 20.09.2024 мовні інспектори не запрацювали. З міського бюджету не виділяються кошти на оплату праці та функціонування патрулів і не передбачено фінансування на ці потреби», – написав Федорів.
Нагадаємо, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків раніше озвучив ідею створення цієї нової інституції, де інспекторами могли стати бажаючі на «цивільних підставах», без оплати за цю діяльність. Відповідно до плану, ці інспектори мали б популяризувати курси української мови, стежити за використанням державної мови у закладах харчування та торгівлі, а також повідомляти про порушення на гарячу лінію.
Варто зазначити, що інспектори не отримували б права накладати штрафи, а лише могли б робити усні зауваження. Однак через відсутність фінансування реалізація цієї ініціативи стала неможливою.
За темою
- На Волині збудують вітрову електростанцію за гроші міжнародних банків
03.04.2025, 19:32
- На Прикарпатті затримали трьох чоловіків, які намагалися втекти через гори до Румунії
03.04.2025, 11:49
- У Карпатах зник 22-річний хлопець: рятувальники змушені були призупинити пошуки
01.04.2025, 10:45
- На Закарпатті в річці Тиса знайшли тіло чоловіка
30.03.2025, 12:24
- На Буковині чоловік незаконно зрубав ліс на понад 20 млн грн
27.03.2025, 11:35
Обговорення
Західна Україна
ТОП
У Львівському районі сталася смертельна ДТП
У Львові поліцейські викрили зловмисника, який жорстоко до смерті побив знайому
Прокурора Львівщини затримано за вимагання хабаря у 5 тисяч доларів США
На Львівщині посадовці колоній розтратили понад 13 мільйонів гривень – аудит
У Львові чадним газом отруїлися четверо дорослих та троє дітей
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої