• Головна
 • Новини
 • Москва не демонструє наміру звільнити військовополонених моряків, - адвокат

03.08.2019, 15:05

Москва не демонструє наміру звільнити військовополонених моряків, - адвокат

Якщо Росія не звільнить захоплених ФСБ Росії біля берегів Криму в листопаді 2018 року українських моряків, то на неї чекають «суворі санкції».

Таку думку «Крим.Реалії» висловив російський адвокат Микола Полозов, пише Голос України.

«Утримувати моряків вкрай невигідно, вкрай токсично. Передусім це обумовлено наказом трибуналу ООН з морського права і подальшими порушеннями через невиконання цього наказу. Ну гаразд, зараз ще літо і період відпусток. Щойно запуститься нова частина політичного циклу, з вересня, то першим питанням одразу буде: «Що з виконанням рішення трибуналу?». Звичайно, невиконання потягне за собою досить суворі санкції», — сказав Полозов.

За його словами, посилити й розширити санкції проти РФ набагато простіше процедурно, ніж ухвалити нові. «У цьому випадку Захід уже нічого не стримуватиме, щоб продемонструвати свою позицію щодо невиконання російською владою наказу Міжнародного трибуналу ООН», — вважає адвокат.

А ось спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер не бачить у діях Москви наміру звільнити українських військовополонених.

В інтерв’ю виданню «Тиждень» він зазначив, що РФ, незважаючи на рішення міжнародного суду, незаконно продовжує утримувати наших моряків, захоплених нею в міжнародних водах. При цьому поводяться з ними без жодної поваги, як це має бути щодо військових іншої країни. «Їх судять у російському цивільному кримінальному суді, що абсолютно неприйнятно», — наголосив дипломат.

Волкер констатував, що Москва вкотре затягує судовий процес, щоб утримувати військовослужбовців ВМС ЗСУ й надалі. «Це справді втрачена можливість для Росії, тому що можна було наростити динаміку в питанні обміну полоненими та встановлення миру. Вони не скористалися цим шансом, натомість ставляться до моряків як до заручників», — вважає спецпредставник Держдепу США.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Біля Полтави сталися сутички правоохоронців з мітингувальниками, що проти розміщення евакуйованих

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Що робити з Львівським аеропортом?

  Наталя Тимчій

  Могильники Львівської агломерації

  Іван Стецькович

  Про газ, телевізор і не лохів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: