"Тютюнові компанії рекламують електронні пристрої для куріння за допомогою нав'язливої маніпулятивної реклами як нібито менш шкідливі продукти та альтернативу сигаретам.
Інформація про них буквально "навалюється" на підлітків з усіх боків – зовнішньої реклами, точок продажу виробів, брендованої реклами в соцмережах та навіть на вивісках деяких ресторанів і кафе, які дозволяють куріння таких пристроїв у своїх приміщеннях. Самі тютюнові корпорації відкрито повідомляють, що упродовж останніх років витратили близько 200 мільйонів доларів на те, щоб залучити людей до використання електронних пристроїв для куріння.
Українці вкрай мало знають про ризики для здоров’я від куріння електронних пристроїв. Як свідчать результати опитування, проведеного Київським інститутом соціології (КМІС), щодо обізнаності молоді про ризики вживання електронних пристроїв для куріння, майже половина опитаних респондентів вважають, що електронні пристрої для куріння є менш шкідливими, ніж сигарети. А 37% опитаних — що ці пристрої допомагають людям кинути курити звичайні сигарети. Хоча у ВООЗ неодноразово наголошували на тому, що безпечного куріння не існує, і що такі пристрої – аж ніяк не є методом кинути курити. Навпаки – вони тільки сприяють стійкості цієї залежності.
Щоб захистити дітей і молодь від залучення до початку куріння, необхідно запровадити ефективні нецінові заходи контролю над тютюном. Саме такі зміни запропонували депутати Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у доопрацьованому проєкті закону № 4358, який вже пройшов перше читання у Парламенті.
За темою
- Серед підлітків набирає популярності небезпечна гра "Червоні двері, жовті двері": фахівці б'ють на сполох
12.04.2025, 12:36
- Залучення грантів, обладнання для медзакладів і активна реабілітація: підсумки діяльності Асоціації дитячих лікарень України в першому кварталі 2025 року
09.04.2025, 19:29
- Врятуємо життя разом: на Львівщині є потреба у всіх групах крові
09.04.2025, 17:40
- Україна та ще 7 країн можуть залишитися без ліків від ВІЛ через скорочення USAID
18.03.2025, 12:48
- Президент України підписав закон, спрямований на забезпечення доступності ліків для населення
27.02.2025, 12:39
Обговорення
Сім'я і здоров'я
ТОП
Науковці Львівського університету беруть участь у Програмі розвитку академічних менеджерів
12 квітня: все про цей день
Україна у 8 разів збільшила виробництво крилатих ракет у 2024 році – Мінстратегпром
Окупанти атакували 88 безпілотниками – постраждали п’ять областей
У війні проти України РФ втратила ще 1240 військових – Генштаб
ФОТО
Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої