Корпорація Microsoft повідомила на своєму сайті у суботу, 15 січня, що виявила ознаки операції з використанням шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) в системах, що належать кільком українським державним установам та організаціям, які тісно співпрацюють з українським урядом.
Про це пише Німецька хвиля.
Як зазначила компанія, ПЗ "виглядає як вірус-вимагач, але без механізму стягнення викупу", і використовується, щоб порушити роботу систем, що зазнали атаки, а не для вимоги виплат. Такі віруси можуть активуватися згодом, коли їх приведуть у дію хакери. Microsoft зафіксувала ознаки атаки "у десятках систем", вперше вони з'явилися 13 січня.
Дата збігається з початком кібератаки, унаслідок якої перестали працювати десятки українських урядових сайтів, зокрема, міністерств закордонних справ, охорони здоров'я, Державної служби з надзвичайних ситуацій і сайт державного сервісу "Дія".
Жертвами зловмисного програмного забезпечення є український уряд та агенції, які забезпечують критично важливі органи виконавчої влади, зокрема, медичну службу, заявили у Microsoft. Також постраждала фірма з інформаційних технологій, яка керує вебсайтами для державних і приватних клієнтів, включно з державними установами, сайти яких було нещодавно зламано. Microsoft не ідентифікувала ІТ-компанію, про яку йдеться. Також у корпорації поки не можуть оцінити намір цих деструктивних програм або пов'язати атаку з будь-якими відомими суб'єктами загрози.
У коментарі агентству Reuters щодо кібератаки 14 січня заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Демедюк, який раніше очолював Кіберполіцію України, зазначав, що дії кіберзловмисників можуть слугувати прикриттям для "більш деструктивних дій", наслідки яких стануть відчутними найближчим часом.
За словами Демедюка, за атакою 14 січня можуть стояти хакери з групи UNC1151, що спеціалізуються на кібершпигунстві і "пов'язані зі спецслужбами Республіки Білорусь". Дії зловмисників раніше вже було помічено не лише в Україні, а й у Литві, Латвії і Польщі, де хакери поширювали наративи, що засуджували присутність військ НАТО в Європі, зазначено у повідомленні.
За темою
- Окупантам, які воюють в Україні, не виплачують зарплатню, - СБУ
20.05.2022, 20:17
- росія вперше застосувала в Україні дальні бомбардувальники — деталі від Міноборони
15.04.2022, 08:15
- Кредитні канікули за картками ПриватБанку будуть діяти до 1 червня
05.04.2022, 17:05
- Країни НАТО продовжать надавати зброю Україні на тлі бажання РФ взяти Донбас і південь - Столтенберг
05.04.2022, 16:49
- У Телеграмі невідомі особи створили два фейкові чат-боти Гарячої лінії Львівської області
05.04.2022, 15:32
Обговорення
ТОП
Львів'янин порахував, скільки у місті було повітряних тривог за три місяці війни
У ведмежому притулку "Домажир" біля Львова відкрили сезон відвідувань
Біля Львова облаштують перше стаціонарне житло для переселенців
Не соромтеся розмовляти українською: у Львові зняли мотивуючий ролик
На території школи у Львові знайшли артснаряд
ФОТО
Відео

Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв
Коментар
Блоги

Наталя Тимчій
Проект Е-квиток у Львові перебуває у стадії «знущання з львів'ян» або Бюрократичний «ЛеоКард»

Мирослав Дністрянський
Упродовж найближчих місяців вторгнення Росії в Україну не буде

Мирослав Дністрянський
Міжпоколінні розходження в Україні ще не є критичними, але відчуженість наростає