09.01.2026, 13:46
Майже 3 млрд грн збитків: викрито схему постачання бракованих мін для ЗСУ
Правоохоронні органи викрили масштабну злочинну схему у сфері оборонних закупівель, у межах якої для Збройних сил України постачали непридатні до використання міни, а державні кошти привласнювали. Загальна сума встановлених збитків становить 2 млрд 994 млн гривень.
Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. Розслідування здійснюється спільно Офісом генпрокурора та Державним бюро розслідувань.
За даними слідства, приватна компанія уклала п’ять державних контрактів із Департаментом військово-технічної політики Міністерства оборони, Агенцією оборонних закупівель та Командуванням сил логістики ЗСУ. Загальна вартість угод перевищувала 10 млрд гривень. Згідно з контрактами, постачальник мав передати війську понад 360 тисяч комплектів мін різних типів.
Втім, фактичні результати виявилися протилежними очікуванням. За словами Кравченка, значна частина переданих мін виявилася небезпечною та непридатною до застосування. Йдеться про занижений вміст вибухової речовини, невідповідність технічним умовам і численні випадки, коли боєприпаси взагалі не спрацьовували.
Крім того, велику частину продукції не було поставлено взагалі, попри те, що держава перерахувала авансові платежі. За даними слідства, ці кошти використали не за призначенням — їх спрямували на закупівлю стороннього обладнання, яке згодом переоформлювали на інші компанії.
Наразі встановлено, що:
-
571,3 млн грн становить вартість поставлених бракованих мін;
-
2,423 млрд грн — сума привласненої передоплати.
Про підозру повідомлено десятьом особам, серед яких керівники компанії-постачальника, бухгалтери та посадовці військових представництв. Чотирьох фігурантів справи затримано.
Генеральний прокурор зазначив, що розслідування триває, а також проводяться додаткові експертизи. Правоохоронці мають на меті встановити остаточний обсяг збитків, повне коло причетних осіб, домогтися повернення коштів державі та притягнення винних до відповідальності.
За темою
- У Києві завершили роботи після нічного обстрілу: 9 загиблих, 33 постраждалих
01.08.2026, 19:20
- Росіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
01.08.2026, 18:41
- Російські дрони атакували склади у Броварах: одна людина загинула
01.08.2026, 15:04
- Зеленський пояснив збиття лише однієї балістичної ракети під час масованої атаки
01.08.2026, 14:40
- Росія атакувала Україну 35 ракетами, дві з яких вдалося збити – ПС
01.08.2026, 13:04
Суспільство
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
Хлопчика, якого врятували з-під завалів після ракетної атаки на Львів, виписали з лікарні
1 серпня: що треба знати про цей день
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні