15.01.2025, 20:43
Майбутній держсекретар США Марко Рубіо: завершення війни потребує поступок з боку України та РФ
Сенатор Марко Рубіо, якого обраний президент США Дональд Трамп запропонував на посаду державного секретаря, заявив, що завершення війни між Україною та Росією потребує компромісів з обох сторін.
Про це повідомляє Barron’s із посиланням на агентство AFP.
Виступаючи на слуханнях у Сенаті 15 січня, Рубіо наголосив на необхідності «сміливої дипломатії», яка стане основою для припинення російського вторгнення в Україну.
«Ця війна має закінчитися, і це повинно стати офіційною політикою Сполучених Штатів. Це завдання не з легких, але воно потребує реалістичного підходу та готовності до поступок з боку обох сторін», — зазначив Рубіо.
Він також підкреслив, що Україні потрібно мати важелі впливу на переговори, хоча і не уникати компромісів.
Рубіо відомий своєю позицією щодо військової допомоги Україні — у 2023 році він став одним із 15 сенаторів-республіканців, які голосували проти великого пакета військової підтримки.
Мирні ініціативи Трампа
Раніше повідомлялося, що представники команди Дональда Трампа обговорюють мирні плани, які передбачають визнання Росією окупації 20% території України та відмову України від членства в НАТО.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у грудні 2024 року провів зустрічі з радниками Трампа, намагаючись знайти точки дотику у питанні врегулювання війни.
За словами Єрмака, переговори мали конфіденційний характер через «джентльменські домовленості».
За темою
- Bloomberg: голова Євроради Кошта нібито ініціював контакти з Кремлем для потенційних переговорів щодо війни в Україні
17.06.2026, 16:48
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні