• Головна
  • Новини
  • Львівський та харківській театри ляльок показали спільну виставу

26.12.2022, 16:12

Львівський та харківській театри ляльок показали спільну виставу

Два українські театри ляльок підготували до Різдва виставу "Вертеп". Львів’яни прийняли у себе творчу команду харківських лялькарів в рамках проекту спільної лабораторії-резиденції. Результатом стало дійство, яке художньо переосмислює український народний вертеп та вписує його у трагічні реалії нинішньої війни.

Авторами вистави є тандем харківських митців, режисерки Оксани Дмитрієвої та художника Костянтина Зоркіна. У виставі беруть участь творчі команди з обох міст.

Вистава пропонує авторське художнє прочитання класичного вертепу. Це експериментальна постановка, яка використовує мінімум слів, лише канонічні біблійні тексти та колядки. Немає звичної історії – є ритуальне дійство, яке повертає глядачів до прадавнього сюжету про народження і смерть, надає сили та віри в неминучу перемогу Добра і Світла.

Тема Різдва використана для осмислення тих подій, які зараз відбуваються у розірваних війною регіонах України. Історія боротьби Добра і Зла прямо поєднується із подіями сьогодення та об’єднує всю Україну. Театр повертається до своїх ритуально-магічних витоків і намагається говорити з глядачами мовою міфів та образів.

"Тема Вертепу дає нам можливість зробити одну дуже важливу річ – вбити Ірода, також і у його сучасному втіленні", – вважає режисерка Оксана Дмитрієва.

"Гадаю, що зараз мистецтво виконує магічну функцію. Це не розважальна подія, не імітація вертепу, а саме його сутність", – додає художник Костянтин Зоркін.

Фінансування проекту здійснювалося зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Білий прапор для росії повинен бути на полі бою, а не на Олімпіаді

Михайло Цимбалюк

Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний

Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: