• Головна
  • Новини
  • Львівський скрипаль здобув першу премію у Парижі на конкурсі з 80-літньою історією

27.11.2023, 16:07

Львівський скрипаль здобув першу премію у Парижі на конкурсі з 80-літньою історією

Удруге в історії престижного міжнародного конкурсу академічних піаністів і скрипалів, який відбувається в Парижі уже 80 років, переміг музикант з України

Про це повідомив Vere Music Fund.

Український скрипаль Богдан Луц зі Львова став лауреатом Першої премії Long-Thibaud International Violin Competition 2023 - престижного міжнародного конкурсу, який проводять у Парижі від 1943 року. Також скрипаль отримав декілька спеціальних призів: премію преси, приз глядацьких симпатій, а також нагороду від музикантів оркестру, який акомпанував фіналістам. 

Як повідомили у Vere Music Fund (українському фонді, що підтримує молодих талановитих музикантів з усієї України, які займаються академічною музикою і прагнуть побудувати міжнародну сольну кар'єру), у фіналі конкурсу Богдан Луц у присутності двох тисяч глядачів у великому залі University of Paris II у супроводі Orchestra of the Republican Guard під орудою маестро François Boulange виконав скрипковий концерт Сібеліуса. 

Богдан Луц народився у Львові у 2004 році. Навчався у Київському державному музичному ліцеї імені Миколи Лисенка (клас Ольги Корінець) та у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької (клас Марії Футорської). Зараз є студентом International Menuhin Music Academy у Швейцарії (клас професора Олега Каськіва). А ще - лауреатом численних міжнародних конкурсів. Музикант концертував у Швейцарії, Словаччині та Україні. Виступав із Symphony Orchestra of Copenhagen, Odense Symphony Orchestra, Košice Symphony Orchestra (Словаччина), із симфонічним оркестром Львівської Національної філармонії, камерними оркестрами "Львівські віртуози" та"Трембіта", симфонічним оркестром INSO-Lviv, Національним ансамблем солістів "Київська Камерата".

"Це вже вдруге в історії (і вдруге за останні п'ять років) першу премію одного з найпрестижніших конкурсів світу виборює український музикант - радіють у фонді. - У 2018 році переможницею Long-Thibaud International Violin Competition стала українська срипалька Діана Тіщенко".

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: