• Головна
  • Новини
  • Львівський органний зал запрошує на грудневі концерти

26.11.2023, 22:39

Львівський органний зал запрошує на грудневі концерти

Львівський органний зал запланував 43 події у грудні: органні, симфонічні та камерні концерти, особливі програми від запрошених виконавців з інших міст, серія святкових концертів, найперша з опер, яка дійшла до нас, а також виставка, екскурсія, дитяча подія та лекція про орган.

Про це повідомляють у пресслужбі Львівського органного залу.

Львівський органний зал пропонує провести цю зиму з мистецтвом. Живопис та музика – два крила, що витягують з депресії та дають сили на життя і боротьбу. 

У перший день зими о 17:30 у Галереї органного залу відбудеться відкриття виставки малюнків маріупольців «Додому». Будуть представлені малюнки учнів Маріупольської художньої школи імені Архипа Куїнджі, частково релокованої до Львова з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Поруч із ними ми побачимо картини дорослих маріупольців, учасників арт-терапевтичної групи, яка розпочала свою роботу влітку 2022 року у Львівському органному залі. 

Також 1 грудня о 19:00 відбудеться масштабний концерт «Моцарт. Коронаційна меса». Один з найвеличніших та найтаємничіших творів Вольфганга Амадея Моцарта звучатиме у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта» (художній керівник Микола Кулик). За диригентським пультом Лілія Гринь.

Наступного дня, 2 грудня, на відвідувачів також чекатиме великий проєкт від запрошених виконавців. «Давидові Псалми» Тараса Шевченка, покладені на музику Рубеном Толмачовим, звучатимуть у виконанні Вінницького академічного міського камерного хору імені Віталія Газінського під керівництвом Христини Бедзір та Рубена Толмачова.

9 грудня слухачі Органного почують наживо першу в історії музики оперу, яка дійшла до нас, – «Еврідіка» італійського композитора Якопо Пері. Відчути одну з найвідоміших в історії культури lovestory, перелицьовану у Флоренції в епоху Відродження у пристрасному жанрі опери, – особливий досвід. Легендарну оперу виконають солісти хору «Гомін» та Луганський філармонійний оркестр під дириґуванням Івана Остаповича.

14 грудня Органний наповнить «Музика заліза та бетону». Це вже друга колаборація Львівського органного залу з Харківським національним університетом мистецтв імені Івана Котляревського в рамках загальнонаціональної стратегії Ukrainian Live. Разом з виконавцями зі Львова харківські композитори презентують сучасну камерно-інструментальну музику, написану під час повномасштабної війни.

15 грудня відбудеться «Симфонічний вечір: Мендельсон, Бетовен». Сьома симфонія Людвіга ван Бетовена та Концерт для скрипки з оркестром  Фелікса Мендельсона звучатиме у виконанні симфонічного оркестру Луганської філармонії та молодих львівських музикантів – Руслана Пащака та Олега Чаплинського.

16 грудня в Органному з сольним концертом виступить відомий гітарист з Києва Андрій Остапенко, який зачарує публіку пристрасними іспанськими мотивами.

Також 16 грудня відбудеться екскурсія Львівським органним залом, а 23 грудня запрошуємо на «Знайомство з органом» зі Світланою Позднишевою.

У другій половині місяця в Органному розпочнеться серія святкових концертів. У грудні їх буде десять.

Розпочне святковий марафон органістка Олена Мацелюх. 19 грудня о 19:00 у її виконанні звучатиме «Святкова органна класика» – шедеври Баха, Генделя, Бетовена, Ліста.

23 грудня о 19:00 особливу програму презентуватиме хор «Гомін» під управлінням Вадима Яценка. «Колядки. Хор та орган» – це улюблені колядки та святкові твори, від яких стає тепло на душі, у виконанні хору та органістки Світлани Позднишевої. Цю програму ми також почуємо 26 та 29 грудня.

24 грудня о 14:00 на «Шедеври органної музики» запрошує Олена Мацелюх. На сам Святвечір, о 21:30, звучатиме «Різдвяна органна музика при свічках» у виконанні Світлани Позднишевої. А на Різдво, 25 грудня о 19:00 «Різдвяну органну музику» виконає Надія Величко.

27 грудня о 19:00 на вас чекає «Різдвяна історія». Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під дириґуванням Любомира Ліщука гратиме авторські обробки музики з улюблених різдвяних кінофільмів.

31 грудня о 15:00 запрошуємо святкувати «Новий рік в Органному залі». Солісти Органного залу та хор «Гомін» пропонують провести старий рік під улюблені мелодії.

Також у грудні, як і завжди, в Органному – особливі події при свічках:

08.12 та 25.12 о 21:00 Бах при свічках (Олена Мацелюх – орган)

19.12 о 21:00 Звуки ангелів при свічках (Хор «Гомін», дириґент Вадим Яценко)

28.12 о 19:00 Старовинна органна музика при свічках (Світлана Позднишева – орган).

І звичайно, улюблені програми від солістів Органного залу:

02.12, 03.12, 10.12 – Бах. Брамс. Бізе (Віталій Дворовий – орган)

03.12 – Бах і французька музика (Марк Новакович – орган)

03.12 – Місячна соната (Андрій Макаревич – фортепіано)

05.12 – Спокійна органна музика (Марк Новакович – орган)

06.12, 17.12 – Вальси Шопена (Андрій Макаревич – фортепіано)

07.12, 12.12, 21.12, 30.12 «Пори року» Вівальді (скрипка та орган)

09.12 – «Граємо. Дитяча інтерактивна музична подія» (Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька – орган, фортепіано, Вікторія Антошевська – ведуча)

13.12 – «Чотири роялі» (Андрій Макаревич, Світлана Позднишева, Ольга Стрілецька, Меланія Макаревич – фортепіано)

17.12 – Органна музика бароко (Ольга Стрілецька – орган)

17.12 – Музика Вівальді (Олена Мацелюх – орган)

22.12 – Моцарт і Шопен на роялі XIX століття (Андрій Макаревич – фортепіано)

Квитки на всі події можна придбати на сайті kontramarka.ua.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: