• Головна
  • Новини
  • Львівські хірурги прооперували водія, який через проблеми з судинами ледь не втратив ногу

25.11.2023, 13:42

Львівські хірурги прооперували водія, який через проблеми з судинами ледь не втратив ногу

Через патологічне розширення судин у нозі – погіршився кровотік і лік йшов уже на години. Та судинні хірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова виконали рідкісне втручання і врятували ногу від ампутації.

59-річний Олег Гнатисько з Львівщини усе життя працює водієм. Чи то через сидячу роботу, чи то через надмірне паління, чоловіка періодично турбували судоми в ногах. Але, каже, завжди було так: схопило та швидко відпустило. Однак три тижні тому чергова судома не минула як зазвичай. «Я міг пройти лише 20 метрів. Нога – як камінь», - згадує чоловік.

Пан Олег пішов до лікаря, який з допомогою УЗД-обстеження виявив порушення кровотоку в артеріях ноги. Водій негайно звернувся з цією проблемою до судинного хірурга лікарні святого Пантелеймона. КТ-дослідження виявило у нозі чоловіка аневризму, тобто патологічне розширення судин. До того ж, аневризми було одразу дві: стегнової та підколінної артерій з тромбуванням. Обидва розширення мали діаметр по 2,5 см, що втричі перевищує допустиму норму.

Через тромбоз підколінної артерії кровопостачання в нозі настільки погіршилось, що загрожувало ампутацією: потрібно було негайно оперувати. Аби зберегти кінцівку, судинні хірурги провели рідкісне втручання: лікарі одночасно оперували обидві аневризми. Зазвичай, розширення видаляють почергово, втім, через гостру ішемію у пацієнта, все потрібно було робити одночасно.

Під час операції хірурги спершу видалили аневризму стегнової артерії та встановили штучний протез. Наступним кроком було видалення тромбів із сегменту підколінної артерії. Потім лікарі, аби відновити кровопостачання кінцівки, виконали аутовенозне стегново-підколінне шунтування.

Операція тривала майже чотири години та минула успішно. Пан Олег не приховує сліз радості від того, що лікарям вдалося зберегти йому ногу. Ба більше, чоловік покинув курити і закликає усіх позбуватися шкідливих звичок та берегти своє здоров’я.

Попереду у чоловіка – тривала реабілітація, йому треба розпрацьовувати ногу. А вже опісля він знову хоче повернутися за кермо.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: