• Головна
  • Новини
  • Львівські реставратори відновили історичні двері-віяло на вул.Тарнавського

06.12.2022, 08:11

Львівські реставратори відновили історичні двері-віяло на вул.Тарнавського

У Львові відреставрували історичні двері-віяло у будинку на вул.Тарнавського, 25. Так звані «двері-ковбойки» мають систему відкривання, яка дозволяє відчиняти їх як всередину, так і назовні. Над їх відновленням фахівці працювали близько трьох місяців.

"Хоч система відкривання дверей працювала справно, деформація дверного полотна у верхній частині призводила до тертя нижньої частини полотен об підлогу. Через це хтось вирішив їх трішки зрізати. Дверна пройма цих дверей покрита дерев’яними тафлями та обрамлена  по периметру декоративною лиштвою. З внутрішнього боку лиштва збереглася в автентичному вигляді, а з зовнішнього – лиштву було втрачено. Ми це все відновили", – розповів реставратор Ігор Добрянський.

Також фахівці відновили втрачені механізми фіксації дверей, від яких залишилися отвори у нижній частині. На дверях вирішили не встановлювати ручки, бо не знайшли старих слідів від них. Всі втрачені елементи дверей внизу відновили.

"Вартість реставраційних робіт – близько 52 900 грн. Внесок мешканців склав  близько 15 000 грн, а решта – це кошти німецького фонду Ебергарда Шьока, який цього року підтримав нашу Програму співфінансування відновлення цінних елементів в історичних будинках", –  розповів директор ЛКП "Бюро спадщини" Павло Богайчик.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: