26.02.2025, 18:43
Львівська громада передала консула Польщі лист із засудженням заяв Менцена про Бандеру
Громада Львова передала відкритий лист генеральному консулу Республіки Польща Дороті Дмуховській у зв’язку з провокаційними заявами польського політика Славоміра Менцена.
Лист став реакцією на відеозапис Менцена та депутатки Європарламенту Анни Брильки біля пам’ятника Степану Бандері у Львові.
Як зазначив один із ініціаторів звернення Роман Тузяк, документ був підготовлений оперативно, щоб висловити позицію громадськості щодо цієї ситуації.
У зверненні львів'яни висловили обурення заявами польських політиків, які, зокрема, поставили під сумнів територіальну цілісність України, назвавши Львів «Краківським воєводством». Автори листа наголосили, що українська сторона завжди відкрита до історичних дискусій, зокрема дозволила проведення ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії та збереження польських меморіалів.
Громада Львова закликала польських політиків утриматися від провокаційних висловлювань, особливо під час передвиборчої кампанії в Польщі, та наголосила на ризиках для українців, які проживають у Польщі.
Нагадаємо, що кандидат у президенти Польщі Славомір Менцен разом із Анною Брилькою 24 лютого, в річницю повномасштабного вторгнення Росії, приїхав до Львова та записав відео, у якому назвав Бандеру «терористом», а встановлення його пам’ятника порівняв із гіпотетичним вшануванням Гітлера в Німеччині.
За темою
- Два пріоритети — допомога постраждалим та відновлення будинків: Андрій Москаленко про ліквідацію наслідків обстрілу
01.08.2026, 20:58
- Хлопчика, якого врятували з-під завалів після ракетної атаки на Львів, виписали з лікарні
01.08.2026, 17:00
- 11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
01.08.2026, 12:07
- У Львові знову розквітнуть гладіолуси: Ботанічний сад Львівського університету запрошує на III Виставку косариків
01.08.2026, 11:39
- На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
01.08.2026, 10:57
Львів
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні