19.10.2023, 12:22

“Лістівські дні” в Органному залі Львова

Два концерти з творів Ференца Ліста готує соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич у наприкінці жовтня.

До Дня народження угорського композитора Ференца Ліста Львівський органний зал готує два концерти з особливими програмами. 22 жовтня звучатиме віртуозний цикл “Трансцендентні етюди”, а 28 жовтня – транскрипції Ліста. Обидві програми виконає соліст Органного залу, піаніст Андрій Макаревич.

“Трансцендентні етюди” – цикл з 12 фортепіанних творів, написаних Ференцем Лістом в 1852 році. Цікавим є факт, що один з етюдів має назву “Мазепа”. Україна зіграла велику роль в житті Ліста. Віртуозний піаніст перебував на наших землях з 1847 по 1848 рік, дав багато концертів і відвідав 11 міст, у тому числі – у Львові. Його подорож Україною принесла йому велике кохання – Кароліну Вітгенштейн. Тут він написав цикл п'єс “Колоски у Воронинцях”, дитячі п'єси.

Трансцендентні етюди – це блиск, міць, розмах, передача найтонших нюансів почуттів за допомогою роялю. Тут стирається грань між виконавцем та музикою. Щоб зіграти всі 12 етюдів поспіль, необхідна неабияка витримка, майстерність та навіть фізична сила. Андрій Макаревич із трансцендентними етюдами на “ти”. Піаніст вже виконував увесь цикл у Львові. Та й взагалі творчість Ліста Макаревичу надзвичайно близька, у репертуарі піаніста багато довершених лістівських творів. Саме завдяки Макаревичу в Україні вперше прозвучав Третій концерт для фортепіано з оркестром Ліста.

У другому концерті 28 жовтня Андрій Макаревич виконає фортепіанні транскрипції, створені Ференцом Лістом.

Завдяки своїм оригінальним аранжуванням, багато з яких народилися з імпровізації, Ліст виконував на роялі найяскравіші симфонії, увертюри, оперні сцени та камерну музику геніїв минулих епох та сучасників. Свого часу така креативність та запаморочлива техніка Ліста приводила публіку у цілковитий захват. На концерті звучатимуть транскрипції творів Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетовена, Франца Шуберта, Фридерика Шопена, Гектора Берліоза та Вінченцо Белліні.

Вражаюча віртуозність, яскраві поетичні образи, ремінісценції передасть за допомогою роялю Андрій Макаревич.

Квитки на обідві події можна придбати на сайті kontramarka.ua.

У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: