• Головна
  • Новини
  • Лідер більшості в сенаті США призначив голосування щодо допомоги Україні: Зеленський напередодні звернеться до конгресу

05.12.2023, 07:14

Лідер більшості в сенаті США призначив голосування щодо допомоги Україні: Зеленський напередодні звернеться до конгресу

Лідер більшості в сенаті США демократ Чак Шумер призначив перше голосування за проєкт закону, запропонований Джо Байденом, про виділення $106 млрд, зокрема для України та Ізраїлю. Президент Володимир Зеленський звернеться через це до конгресу у вівторок через захищену відеоконференцію

Про це повідомляє The Hill.

Зазначається, що голосування має відбутися цього тижня. Шумер зазначив, що необхідність ухвалення допомоги Україні диктується тим, що в неї закінчуються ресурси для продовження протидії російському вторгненню.

"Я закликаю кожного сенатора подумати, де ми є в цей історичний момент. Національна безпека Америки стоїть на кону в усьому світі - у Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. (Додаткова допомога - ред.) може визначити траєкторію розвитку демократії на довгі роки. Ми переживаємо історичний момент", - заявив Шумер, виступаючи в понеділок.

Видання зазначає, що законопроєкт навряд чи подолає цю початкову перешкоду.

Водночас республіканці заявили, що голосуватимуть проти розгляду цього законопроєкту, якщо до нього не буде додано важливі для них положення про посилення прикордонного контролю на півдні США. У такому разі документ не буде ухвалений у Палаті представників, де республіканці становлять більшість.

Крім того, за словами Шумера, за день до того, як в сенаті заплановано голосувати за виділення пакета 61 морд доларів для України відбудеться розмова Зеленського та сенаторів.

Президент України має проінформувати сенаторів про стан війни в Україні та також необхідність додаткової військової допомоги.

"Адміністрація запросила президента Зеленського виступити перед сенаторами в рамках нашого завтрашнього секретного брифінгу, щоб ми могли безпосередньо від нього почути, що саме поставлено на карту в цьому голосуванні. Я прошу, щоб усі сенатори були присутні на цьому важливому брифінгу", - сказав Шумер.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: