11.03.2019, 15:19

Латифундист-правопорушник від Петра Порошенка

Президент Петро Порошенко 26 квітня 2016 року звільнив Любомира Стадника з посади голови Стрийської районної державної адміністрації у Львівській області, а через три дні призначив на вакантну посаду Василя Зубрицького.

Схоже, що оточення Петра Порошенка недостатньо сумлінно ставиться до своїх обов’язків у кадровій роботі в системі державної служби. Це з одного боку, а з іншого – і сам нинішній голова Стрийської РДА з молодих літ ґрунтовно освоїв ази вміння домовлятись із потрібними людьми.

Червневого дня далекого 1960 року в гірському селі Комарники з’явився на світ Василь Зубрицький. У місцевому колгоспі ім. Горького було сутужно з працевлаштуванням, колгосп мав усього 1350 гектарів орної землі, а робочі місця у швейній та взуттєвій майстернях і місцевому відділені зв’язку передавались у спадок по родинних зв’язках. Тому не для усіх випускників двох комарницьких шкіл була можливість розпочати трудовий шлях у рідному селі.

У 1978 році, майже досягши повноліття, Василь Зубрицький зійшов із високих гір у долину в околиці міста Стрий, в село Лисятичі, аби інтегруватись у трудове суспільство у місцевому колгоспі-мільйонері ім. Леніна, який мав 4400 гектарів орних земель – у 3,25 разів більше, ніж у колгоспі в Комарниках. Відповідно і робочих місць як у Лисятичах, так і в околицях Стрия було більше. А ще ті часи у Лисятицький колгосп багатьох українських горян принаджувала трудова слава Пантелеймона Шиша – широко знаного свинаря і депутата Верховної Ради УРСР. Можливо, що у молодого Василя не було відповідних навиків для ударної праці в тваринній галузі, тож його прилаштували на сезонну роботу помічником комбайнера. Не виключено, що й сам Василь, далекосяжно оглянувши горизонти свого трудового життя, не побачив доцільності пов’язувати його зі свинарством.

Зимовий період 1978-1979 років юний комбайнер перебув у рідному селі, де в березні 1979 року несподівано, не маючи належної освіти, у віці 18 років влаштувався на посаду інженера з техніки безпеки у рідному колгоспі ім. Горького. На цій посаді Василь пропрацював усього три місяці.

Як тільки у Карпатах зійшли сніги, у червні Василь повернувся у колгосп ім. Леніна. Маючи довідку тримісячної роботи інженером з техніки безпеки, він влаштувався у колгоспі ім. Леніна на посаду інженера по техніці. Того ж року, взявши рекомендацію з колгоспу, карпатський самородок подався у Львівський сільськогосподарський інститут здобувати вищу освіту.

Стрімкий кар’єрний ріст молодого Василя за короткий період від травня 1978 року по серпень 1979 року дає підставу припустити, що кмітливий горянин відмінно засвоїв ази комунікації радянської партноменклатури. Його подальша трудова кар’єра, базою для якої він обрав колгосп-мільйонер ім. Леніна, опосередковано підтверджує зазначене припущення.

Василь Зубрицький навчався не лише у Львівському сільськогосподарському інституті, а також і в Українській сільськогосподарській академії. Після завершення навчання у Львівському сільськогосподарському інституті працював на посаді головного інженера колгоспу ім. Леніна, потім чотири роки – на адміністративно-управлінських посадах у Стрийському районі.

Після розпаду Радянського Союзу Василь Зубрицький десь загубився, офіційно ніде не працював у 1991-1993 роках. Принаймні в біографії нинішнього голови Стрийської районної державної адміністрації, розмішеної на сайті Стрийської РДА, про цей період інформації нема. Також на сайті Стрийської РДА відсутні декларації як Василя Зубрицького за 2016 і 2017 роки, так і його підлеглих за той же період, що вказує принаймні на недбальство посадовців.

Одного щасливого дня 1993 року доля звела Василя Зубрицького з Марією Шиш, родичкою відомого свинаря-депутата Пантелеймона Шиша. Імовірно у результаті цієї зустрічі Марія Шиш заснувала того ж року ТзОВ «Сяйво», де Василь Зубрицький влаштувався на посаді директора. Для зручності головний офіс ТзОВ «Сяйво» розмістили у Стрию, де Василь Зубрицький і пропрацював до часу свого призначення на посаду голови Стрийської РДА. У квітні 2016 року новопризначений очільник Стрийщини залишив позаду підприємницьку вольницю і вступив у вимогливі чиновницькі будні.

У своїй офіційній біографії, розміщеній на сайті Стрийської РДА, Василь Зубрицький не подав інформацію, що він був не тільки керівником спочатку ТзОВ «Сяйво», згодом перейменованого у ФГ «Сяйво» (фермерське господарство), а також і керівником ФГ «Сяйво-Стрий». Це підприємство заснували уже відома нам Марія Шиш і Зіновія Зубрицька, дружина нинішнього голови Стрийської РДА. Причому Зіновія Зубрицька є бенефіціарною власницею (контролеркою) ФГ «Сяйво-Стрий». У фірмі своєї дружини Василь Зубрицький пропрацював керівником від 2005 і до квітня 2016 року, аж поки його не змінив на посаді Ігор Ільницький, довірена особа приватно-родинного підприємства Зубрицьких-Шишів.

Перебуваючи на посаді голови Стрийської РДА, Василь Зубрицький не забував і про власні інтереси, що призвело до судового засідання у Стрийському міськрайонному суді під головуванням судді Назара Яніва.

Суд встановив, що Василь Зубрицький двома розпорядженнями – №665 і №676 (від 08.09.2017 р. та 13.09.2017 р.) надав в оренду нерозподілені землі свого колишнього розбазареного колгоспу ім. Леніна у користування свого ж сімейного підприємства ФГ «Сяйво-Стрий». Щедрою чиновницькою рукою голова Стрийської РДА нарізав своїй коханій дружині та собі улюбленому чималі земельні ділянки – 35,5245 і 24,7546 гектара.

У судовому засіданні голова Стрийської РДА свою вину у вчиненні правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зухвало не визнав. Правопорушник наполягав, що під час надання в оренду земель своєму сімейному підприємству ФГ «Сяйво-Стрий» у його діях не було «реального конфлікту інтересів», а тому він не був зобов’язаний повідомити про цю ситуацію Олегові Синютці, голові Львівської обласної державної адміністрації. І справді, який може бути у чиновника конфлікт інтересів, коли він сам собі бере в оренду нерозподілені землі? Ось якби довелось надати земельні паї сусідам у Лисятичах, тоді б і був конфлікт інтересів – жаба би дусила.

Докази корупції, зібрані й проаналізовані у Стрийському міжрайонному суді, вказують, що голова Стрийської РДА таки не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів. Підсудний вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, які були кваліфіковані як корупційні.

Однак українські парламентарі прописали таке законодавство, зробили його настільки гуманним, що корупціонера не можна притягти до відповідальності, якщо від дня виявлення корупційних дій минуло три місяці. А тому суддя Назар Янів постановив: «Провадження у справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених статтею 38 КУпАП».

Рішення судді Назара Яніва було оскаржене у Львівському апеляційному суді. Суддя Іван Гуцал, розглянувши апеляцію, дійшов такого висновку: «Постанову судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 1 листопада 2018 року, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, залишити без змін, а апеляційну скаргу ОСОБА_2 без задоволення».

Це рішення набрало законної сили 26 грудня 2018 року. Отож у період Різдва Христового за Григоріянським календарем головний державний чиновник Стрийського району випурхнув із лагідних обіймів Львівської Феміди. Трішки обсмиканий, зі статусом «корупціонер непокараний», проте сповнений сил до подальших чиновницьких звитяг.

Не будемо ще раз акцентувати увагу на майнових статках сімейства Зубрицьких, на їхньому приватному автомобільному парку та неозорій родинній латифундії. Ця інформація доступна у відкритому реєстрі даних, оскільки Василь Зубрицький має суспільну категорію національного публічного діяча.

У цій історії вагомим є ще один фактор, політичний: хто із довірених осіб Президента у Львівській обласній адміністрації рекомендував Петрові Порошенку на керівну посаду Стрийської РДА партійного соратника Анатолія Гриценка, затятого антагоніста керівника держави? Або, як кажуть юні тінейджери, хто Президентові навішав локшину?

Ярослав ЛЕВКІВ, приватний журналіст, WestNews.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  Статті

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Порошенко підписав закон про мову у прямому ефірі

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Порошенко роздає посади і звання як дешеві цукерки

  Наталя Тимчій

  Чому молодь тікає зі Львова

  Андрій Вихопень

  Порошенко збирається діяти за принципом "що гірше - то краще"

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: