• Головна
  • Новини
  • Костел, у якому хрестили Андрея Шептицького, перетворили у руїни

24.01.2021, 14:51

Костел, у якому хрестили Андрея Шептицького, перетворили у руїни

Костел святої Трійці XVII століття розташований у селі Терновиця Яворівського району. У ньому хрестили Митрополита Андрея Шептицького, який був предстоятелем Української католицької церкви. Зараз у будівлі аварійний дах, через це у костелі руйнуються стіни.

Храм діяв до Другої світової війни, у радянський час там був склад хімікатів та міндобрив. Місцеві мешканці хотіли виготовити паспорт об'єкту та подаватись на проєкти, щоб відновити костел.

"Нижній ряд цегли знищений отрутохімікатами, дах протікає, даху практично вже немає.Тут збережена дахівка XVIII століття ніби 40-го року, вона вся маркована, якщо є якийсь вітер сильний, то ми попереджуємо людей, щоб тут не ходили, бо падає", - розповідає про стан костелу мешканець села Терновиця Ростислав Канус.

Про те, що у храмі хрестили Митрополита Андрея Шептицького, свідчить збережена пам’ятна дошка його бабусі та дідуся. Батьки Митрополита Ян та Зофія приїжджали на бричці із сусіднього села Прилбичі на недільну службу.

Будівля не перебуває на балансі місцевої влади, громада шукала власника об’єкту. Як розповідає староста села Терновиця, мешканці писали листи-звернення до греко-католицької архієпархії та до римо-католицької архідієцезії. Однак відповіді не було.

"Вкінці 2018-го року тут була створена релігійна громада костелу Святої Трійці і відповідно ми зупинилися і далі вже нічого не продовжували робити", - каже староста Терновиці Світлана Шкарпінець.

Отець римо-католицької парафії у Яворові Марек Недзвецкі у телефонній розмові підтвердив, що костел належить їхній громаді, про його стан теж знають.

"Облдержадіміністрація передала нам костел. І ми думаємо над тим, щоб почати якісь ремонти. Громада там зареєстрована, статути зареєстровані і думаємо тепер, як це зробити, бо костел дуже зруйнований", - каже настоятель Яворівського римо-католицького костелу Марек Недзвецкі.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

Коментар

Блоги

Юрій Никорак

Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

Михайло Цимбалюк

«Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

Андрій Вихопень

Замість грейдерів, ручна підлегла сила

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: