• Головна
 • Новини
 • Конституцію можна змінювати, але не можна нею нехтувати, - Цимбалюк

28.06.2019, 09:38

Конституцію можна змінювати, але не можна нею нехтувати, - Цимбалюк

Конституція України - це той Основний Закон, який дає нам широкі права і можливість їх обстоювати. За потреби закони можна змінювати, але ними не можна нехтувати!

Про це на своїй сторінці у ФБ написав з нагоди Дня Конституції голова Львівського обласного осередку "Батьківщини" Михайло Цимбалюк. 

Михайло Цимбалюк: "Я добре пам'ятаю червень 1996 року. А особливо ніч проти 28 червня. Саме тоді народні депутати ухвалили Конституцію України - Закон, який закріпив основи незалежної держави, став для українців символом захисту їхніх прав, втілив державотворчі прагнення нації і подарував надію на омріяну соціальну та правову справедливість.

З того часу минули роки. І сьогодні, напевне, одне із головних питань, яке турбує правників і політиків - чи ідеальною є українська Конституція? Відповіді на це, здавалось би, просте питання - різні й цілком обґрунтовані. Хтось скаже, що так. Ці 14 розділів, ухвалені у 1996, містять усе необхідне для якісного функціонування держави і життя громадян. Хтось навпаки критикує головний Документ держави. Хтось продовжує аналізувати і порівнювати наш Основний Закон з іншими конституціями світу. Але переконаний, що передовсім нам потрібно усвідомити ключовий факт – Конституція - це наша гарантія, фундамент, на якому і відбуваються усі подальші державотворчі процеси. І це наша Конституція. Так, вона не найстаріша в світі, бо найстарішою є Закон Сан-Марино. І не найлаконічніша, бо найменшою є Конституція США. Але це той Закон, який дає нам широкі права і можливість їх обстоювати. За потреби закони можна змінювати, але ними не можна нехтувати! А тому у цей день наголошую, звертаючись до кожного, та особливо – до політиків: закони не можна переступати. Бо переступивши закони своєї землі, ти переступаєш через громадян і державу. А цього пробачити не можна.

Шануймо закони, знаймо свої права і творімо правову державу разом, бо тільки так ми переможемо. Вітаю усіх зі святом!".

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: