• Головна
 • Новини
 • Конфлікт у Львівській поліклініці на Мазепи: в НСЗУ підтвердили, необхідність переукладати декларації

30.03.2021, 15:08

Конфлікт у Львівській поліклініці на Мазепи: в НСЗУ підтвердили, необхідність переукладати декларації

Раніше саме така перспектива збурила сімейних лікарів, які не змогли отримати відповіді про те, чи змінюється їхня реєстрація з боку чиновників міської ради.

Рішення про передачу комплексу поліклініки на Мазепи зі складу КНП "Львівська 1-а міська клінічна лікарня імені Князя Лева" на баланс КНП "Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова" прийняв виконком ЛМР 17 березня, пише Еспресо Захід.

Цьому передувала зустріч Андрія Садового з персоналом медичного закладу, на якій лікарі відмовились добровільно звільняти приміщення під ковідний шпиталь і писати заяви про перехід в підпорядкування ЛШМД.

Вимогою міської влади було звільнення дитячої поліклініки, в якій, окрім педіатрів, працювали також сімейні лікарі. На цю умову медики не пішли, відтак їх намагаються змусити зробити це рішенням виконкому.

Лікарів поліклініки важко звинуватити у нерозумінні ситуації. Навпаки, вони передали під ковідний шпиталь триповерховий корпус, розміщений найближче до лікарні та має окремий вхід.

Основне питання, яке непокоїло сімейних лікарів: чи потрібно буде їм переукладати декларації з пацієнтами і чи збережуться для них виплати з НСЗУ.

Чіткої однозначної відповіді вони не могли отримати ні від міської владі, ні від адміністрації лікарні швидкої допомоги. Не знали її навіть депутати ЛМР та члени медичної комісії, які стали на бік лікарів та проголосували на засіданні ради протокольне доручення про внесення змін у рішення виконкому.

Причина невизначеності:  рішення міської влади було поспішним і у разі перереєстрації закладу справді вимагало переукладання декларацій.

Це у коментарі виданню підтвердила керівниця західного департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця.

Вона зазначила, що в Нацслужбу не звертались за роз’ясненнями ні з міської ради, ні з лікарні швидкої допомоги. Хоча медичні заклади зі зміною власника чи іншими змінами мають це робити, скерувавши офіційного листа. Свої слова вона підтвердила, зіславшись на документи.

Те ж саме розповіли й у адміністрації Першої лікарні, зазначивши, що у разі зміни підпорядкування декларації слід буде переукладати. Вони додали, що ініціатором цього процесу у даному випадку має стати Лікарня швидкої допомоги.

Керівник ЛШМД Олег Самчук зі свого боку зазначив, що не бачить в цьому проблеми, хоча до перереєстрації поки не дійшло:

"Це робиться автоматично. У нас також законтрактовані ці пакети і умови праці у нас будуть не гірші, а навіть кращі. Але цей процес поки не починався, бо зараз усі сили сконцентровано на розгортанні ковідних шпиталів".

У Львівській міській раді довго не коментували, як буде розгортатись ситуація. Головний юрист Ратуші Гелена Пайонкевич надала відповідь на питання лише через тиждень:

"Прийнято рішення про передачу приміщень поліклініки на баланс ЛШМД, щоби можна було витрачати кошти, які передбачені на облаштування шпиталю. А рішення про перереєстрацію не приймалось. Наскільки мені відомо, зараз на баланс ЛШМД буде передано лише те приміщення, де облаштовують шпиталь. А про зміну підпорядкування усієї поліклініки поки не йдеться. Відповідно і перереєстрації пацієнтів не потрібно".

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: