• Головна
  • Новини
  • Комітет Сенату США схвалив кандидатуру на посаду посла в Україні

23.09.2020, 11:06

Комітет Сенату США схвалив кандидатуру на посаду посла в Україні

Комітет із закордонних справ Сенату Сполучених Штатів Америки одноголосно підтримав кандидатуру генерал-лейтенанта у відставці Кіта Дейтона на посаду посла в Україні.

Про це пише Суспільне.

Білий дім визначився з кандидатурою 71-річного Кіта Дейтона на посаду посла в Україні ще на початку травня, а вже 15 травня це питання винесли на розгляд Сенату. Надалі його кандидатуру має затвердити повний склад верхньої палати Конгресу.

Кіт Дейтон є старшим радником США з оборони в Україні. Генерал-лейтенант пішов у відставку 2010 року. Нині очолює Європейський центр з вивчення питань безпеки імені Джорджа Маршалла в німецькому місті Гарміш-Партенкірхен.

Дейтон служив в армії США впродовж 40 років, зокрема працював координатором з питань безпеки в Ізраїлі й Палестинській адміністрації, а також директором зі стратегії, планів і політики в Пентагоні та був військовим аташе у посольстві в Росії. Дипломат володіє німецькою та російською мовами.

"Радий, що комітет затвердив п'ятнадцять кандидатів (на інші посади - ред.). Мені особливо приємно відправити для затвердження кандидатів на посади послів Японії та України на голосування Сенату в повному складі. Ці посади відіграють життєво важливу роль у формуванні зовнішньої політики США", — повідомив голова комітету у закордонних справах Джим Ріш та додав, що Сенат США ймовірно незабаром затвердить кандидатуру Дейтона.

  • Посада посла США в Україні є вакантною з травня 2019 року.
  • Із серпня 2016 року до травня 2019 року її обіймала Марі Йованич, яку відкликав Дональд Трамп. Вона була однією з ключових свідків у справі про імпічмент президента.
  • Йованович в листопаді 2019 року виступила на відкритих слуханнях у Палаті представників Конгресу США в рамках процедури імпічменту Трампа. Вона стверджувала, що Трамп особисто домагався її відставки.
  • Політичні опоненти американського лідера стверджували, що він мав намір дискредитувати Йованович за сприяння свого адвоката Рудольфа Джуліані. Останній виявився в центрі уваги ЗМІ після того, як у Вашингтоні у вересні 2019 року розпочався великий скандал через твердження, що Трамп під час телефонної розмови тиснув на українського президента Володимира Зеленського з метою спонукати Київ розслідувати дії сина колишнього віце-президента США Байдена в Україні.
  • Палата представників Конгресу, яких контролює Демократична партія, оголосила на підставі таких підозр про запуск процедури імпічменту щодо республіканця Трампа.
  • Сенат, в якому республіканці мають більшість, на початку лютого виправдав Трампа за обома статтями обвинувачення в рамках процедури імпічменту.
  • Марі Йованович збирається написати книгу, зокрема про свою роботу в Україні.
  • У 2019 році американську місію в Україні очолювали два повірених у справах: Вільям Тейлор, який обіймав посаду посла США в 2006-2009 роках, і Крістіна Квін, яка очолює місію донині.
  • Обговорення

    Завантаження плагіну facebook...

    ТОП

    ФОТО

    Відео

    У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

    Коментар

    Блоги

    Мирослав Дністрянський

    СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

    Михайло Цимбалюк

    Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

    Василь Чорний

    Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

    Підпишіться на WestNews.info у Facebook: