• Головна
 • Новини
 • Комітет Ради рекомендував скоротити кількість нардепів з 450 до 300

14.01.2021, 17:00

Комітет Ради рекомендував скоротити кількість нардепів з 450 до 300

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді остаточно ухвалити президентський законопроєкт про скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300.

Про це поінформували в пресслужбі ВР. Також про це повідомила на своїй Facebook-сторінці представник Парламенту в Конституційному суді, заступник голови правого комітету Ольга Совгиря (фракція “Слуги народу”), пишуть Букви.

Йдеться про законопроєкт № 1017 “Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)”.

Цей документ був ініційований президентом Володимиром Зеленським.

У грудні 2019 року Конституційний суд України визнав законопроєкт конституційним. КСУ дійшов висновку, що “зменшення кількості народних депутатів відповідає Основному Закону держави”, тобто Конституції.

У лютому 2020 року Верховна Рада 236 голосами підтримала документ у першому читанні.

Сьогодні правовий комітет ВР рекомендував Парламенту ухвалити в цілому законопроєкт №1017. За таке рішення проголосували 17 із 22 членів комітету.

Документом пропонується:

• скоротити конституційний склад Верховної Ради з 450 до 300 нардепів;

• закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах;

• вилучити з тексту статті 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування (оскільки має місце дублювання статті 71 Конституції);

• ввести такий виборчий ценз, як володіння державною мовою (планується прописати вимогу для нардепа про володіння українською мовою).

(На відео – з 13:30)

Конституція України і регламент Верховної Ради визначають порядок зміни Основного закону.

Так, якщо мова не йде про питання, для вирішення яких потрібно проводити референдум, проєкт змін до Конституції повинен набрати в Парламенті мінімум 226 голосів для направлення на розгляд до Конституційного суду.

КСУ повинен опублікувати висновок щодо того, чи не суперечить ініціатива Конституції.

Після цього порядок внесення змін до Конституції України передбачає голосування на двох сесіях. У першому читанні законопроєкт повинен бути попередньо схвалений простою більшістю (226 народних депутатів).

Під час наступної сесії народні обранці зможуть ухвалити документ у цілому як закон: для цього знадобиться мінімум 300 голосів

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Рівненщині зайнялась автоцистерна з бензином. Відео

  Коментар

  Блоги

  Юрій Никорак

  Облгази придумали нову схему рекету українців: як їх зупинити

  Михайло Цимбалюк

  «Обвели навколо пальця»: як «монобільшість» обхитрила власників «євроблях»

  Андрій Вихопень

  Замість грейдерів, ручна підлегла сила

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: