• Головна
 • Новини
 • Колишню Львівську колонію приватизував український IT-холдинг за 407 млн гривень

08.06.2021, 17:08

Колишню Львівську колонію приватизував український IT-холдинг за 407 млн гривень

Колишня Львівська Колонія № 48, виставлена на продаж в рамках кампанії великої приватизації в'язниць, організованої Фондом держмайна спільно з Міністерством юстиції, була продана приватному інвестору за 407,5 млн гривень. Покупцем виступило ТОВ "Девелопмент Інжиніринг сервіс", яке входить до групи компаній SoftServe.

Про це повідомив економіст Віктор Скаршевський у колонці на "Цензор.нет", передає РБК-Україна.

"Попри купу критики, яка передувала продажу колишньої в'язниці, аукціон пройшов більш ніж успішно: ціна під час аукціону зросла в 3 рази, а переможна ставка, запропонована представниками IT-холдингу "Софт-Серв", склала 407,5 млн гривень. Досить сказати, що це друга найбільш успішна угода після продажу готелю "Дніпро" і більше, ніж весь прибуток держави від приватизації у 2018 році. Якісне просування об'єкта, ретельний аудит і надання інформації за принципом "всі знають все" зробили свою справу", - зазначає Скаршевський.

Згідно з планом, 30% від зазначеної суми надійде до державного бюджету, інші 70% будуть передані на поліпшення умов утримання ув'язнених, модернізацію і створення нових приміщень. Приватизація в'язниць є частиною кампанії з передачі в приватні руки непрофільних об'єктів державної власності.

За розрахунком ФДМ, приватизація перших трьох в'язниць повинна принести державі понад 1 млрд гривень.

"Вже за підсумками 2020 року, надходження від приватизації склали понад 3 млрд гривень, що в 4 рази перевищили показники 2019 року і більш ніж у 8 разів поліпшили прибуток 2018 року. Тепер же, коли Верховна рада нарешті таки розблокувала процедуру великої приватизації, в хід піде важка артилерія - об'єкти, оціночна вартість яких перевищує 250 млн гривень. Вже цього року Фонд планує проведення аукціонів з приватизації ОГХК, ПКМЗ (заводу "Більшовик") і "Президент-Готелю", обіцяючи покласти в казну додаткові 12 млрд гривень", - йдеться в публікації.

Нагадаємо, угода виявилася другим найбільшим продажем держмайна, починаючи з літа 2020 року, коли київський готель "Дніпро" вдалося реалізувати за 1,1 млрд гривень. Прибуток від продажу колишньої Львівської колонії перевищує весь дохід держави від приватизації у 2018 році.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  На Львівщині авто зіткнулось із вантажним потягом, загинула жінка. Відео

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: