• Головна
  • Новини
  • Коли холодильник знеструмлено. У МОЗ дали поради, як зберігати продукти за відсутності електропостачання

29.11.2022, 19:21

Коли холодильник знеструмлено. У МОЗ дали поради, як зберігати продукти за відсутності електропостачання

В умовах повномасштабної війни та збройної агресії Росії в Україні тривають віялові та аварійні відключення електроенергії. Знеструмлений холодильник якийсь час утримує холод, але за кілька годин продукти, які вимагають зберігання в холодових умовах, починають псуватися

У Міністерстві охорони здоров'я дали поради, як подовжити "життя" їжі та яким харчам надавати перевагу, допоки тривають регулярні обстріли енергосистеми України.

Температура у холодильнику повинна бути +4°С або нижче, у морозильній камері не вище -4°С. Якщо продукти доведеться вийняти з холодильника, заздалегідь подумайте, де будете їх зберігати. Для цього заморозьте контейнери з водою. Альтернативою може стати сухий гранульований або блоковий лід. 

Якщо електроенергію вже відключили, дверцята холодильника та морозильної камери слід тримати закритими. Тоді продукти залишатимуться безпечними до 4 годин у холодильнику, до 48 годин у повній й до 24 – у напівпорожній морозилці. Якщо електропостачання відсутнє понад 4 годин, до продуктів у холодильній камері поставте лід.

Ніколи не куштуйте їжу, щоб впевнитися в тому, що вона безпечна. Викидайте всі харчі, які мають незвичний колір, запах чи текстуру.

Перевіряйте температуру продуктів, які зберігаються у морозилці або холодильнику з додатковим джерелом холоду. Ви можете безпечно повторно заморозити або приготувати заморожені продукти, які все ще містять кришталики льоду або мають температуру +4°С або нижче.

В умовах нестабільної роботи електромережі краще зробити запас продуктів, які не потребують особливих умов зберігання: хліба, печива, бубликів, консервів тощо. Віддавайте перевагу харчам з мінімальною кількістю солі (не більше 0,3 г на 100 г продукту) й цукру (не більше 10 г на 100 г продукту). Намагайтесь готувати всі страви у невеликій кількості.

У МОЗ нагадують: крім холодильника, продукти можна зберігати у термосумці, в погребі чи у підвалі та на балконі, якщо за вікном мінусова температура. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: