• Головна
 • Новини
 • Коли відновлять роботу туроператори, наразі не береться казати ніхто

12.05.2020, 16:14

Коли відновлять роботу туроператори, наразі не береться казати ніхто

Сьогодні, 12 травня, у Львівській ОДА зібралися туроператори з цілої області.  Радилися про те, як правильніше стартувати туристичний сезон-2020, що для того конче необхідно та чим може допомогти влада. Очолив зустріч заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод, а ініціювало управління туризму та курортів.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОДА.

“Ця зустріч стала продовженням попередніх. Нагадаю, ми минулого тижня зустрічалися з керівницею Держагентства з розвитку туризму Мар’яною Олеськів, з найбільшими готельєрами та рестораторами, а також мерами міст-курортів та історичних міст, які ставлять туризм за пріоритет. Ми розуміємо, що через закриті кордони, український турист буде шукати можливостей відпочити в Україні. Львівщина - один із тих регіонів, який може запропонувати активний, здоровий, родинний і оздоровчий відпочинок. Але після двохмісячного карантину запустити галузь комплексно і безпечно - це завдання, яке ми маємо зробити разом. Тут тиснути на когось - помилковий шлях. Маємо чути один одного і співпрацювати”, - пояснює Юрій Холод.

Серед присутніх на зустрічі були:  директор туроператора “Відвідай” Ігор Губіліт, керівниця туристичного оператора “Ukraine Travel Lab” Ольга Вуйцик, директор туристичного оператора “Tour U” Віктор Пермяков, директорка туристичного оператора “Карпатія Галич Тур” Теодозія Микитка, начальниця відділу внутрішнього туризму туристичного оператора “Аккорд-тур” Оксана Гамар, директор туристичного оператора “Лемберг-тур” Володимир Качмар, директорка туристичного оператора “Світ Мандрів” Марія Бурдейна, а також керівник готелю “Трускавець 365” Сергій Чурбанов.

Серед того, що вважають неохідним для початку сезону, туроператори називають відновлення залізничного сполучення, удосконалення протоколів для пасажирських автобусних перевезень, які мають бути однакові по всій Україні, уникнення можливого тиску з боку податкової та поліції тощо.

“Дуже важливо є проводити активну інформаційну кампанію, наперед розказуючи, як буде працювати галузь українцям та іноземним туристам. Австрія, Чехія та інші країни вже це роблять. І ми теж так можемо робити. Крім того, мусить бути чіткий алгоритм дій, що робити, якщо хтось з туристів, українець чи іноземець, звернеться до гіда з підозрою на коронавірус COVID-19, як таку людину транспортувати, ізолювати, що загалом робити”, - каже Ольга Вуйцик.

У свою чергу керівниця управління туризму ЛОДА Наталія Табака нагадала колегам, що цьогоріч сезон, скоріш за все, буде закритим, адже закритими поки що залишаються кордони. Також вона розповіла колегам, що в області активно розвивається туристична інфраструктура, зокрема екостежки та велодоріжки, скоро з’явиться новий туристичний сайт Львівщини і мобільний додаток з туристичними маршрутами. У середині квітня облдержадміністрація направила до Уряду свої пропозиції про підтримку туристичної галузі, серед яких - пільгове кредитування, фінансування путівок до українських курортних закладів для лікарів, які на передовій боротьби з COVID-19 та інші.

Коли точно стартує робота туроператорів, наразі не береться казати ніхто. Проте нинішня зустріч затягнулася на більш, ніж годину, від запланованого, бо туроператори до співпраці перейшли відразу: запропонували, насамперед, разом закупити засоби захисту - маски, рукавички, антисептики та безконтактні термометри, що значно здешевить ці товари для кожного з них.

Довідка.

Львівщина є одним із найкращих туристично-відпочинковим та курортним регіоном Західної України. Туризм тут посідає одне з провідних місць у сфері послуг та вважається однією з найбільш динамічних сфер економіки. Адже, тільки за 2019 рік до Зведеного бюджету України від туристичної галузі нашого регіону надійшло 860,9 млн грн податків та зборів. Оборот суб’єктів господарювання туристичної галузі за 2019 рік становить понад 6,6 млрд гривень. Туристичний збір за 2019 рік становить 21,6 млн грн, в тому числі за І квартал 2019 – 3,4 млн гривень. В той же час за І квартал 2020 року – 5,5 млн грн, що на 50,6 % більше відповідного періоду 2019 року. 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: