Василь Чорний

викладач

Викладач Львівського національного університету імені Івана Франка


14.08.2021, 09:28

Карпатські села зблизька

Разом із депутатом Боринської територіальної громади Петро Поврозником зустрілися із мешканцями 5 населених пунктів громади.

У с. Кривка проживає понад 400 жителів, сюди входить с. Івашківці (35 мешканців). Тут є клуб, 9-річна школа (трохи більше як 30 учнів), церква. Немає вуличного освітлення. Найближче поштове відділення і амбулаторія є в с. Верхнє Гусне. Основна проблема – відсутність дороги від с. В. Висоцьке. Працює 1 пилорама. Місцевий Народний дім потребує ремонту, тут працюють 4 людей – директор, два художні керівники і бібліотекар. В актовому залі – більярдний і тенісний столи, які місцева молодь придбала за власні кошти. Немає дитячого майданчику. Майже не тягне Kyivstar.

У селах Нижнє Гусне і Верхнє Гусне проживають 860 людей. Понад 7,5 км дороги та два аварійні мости через річку давно потребують ремонтів.

Працівники пошти бідкаються, що їх і так надто мале і незручне відділення (навіть немає де стати) можуть закрити. Дві листоноші обслуговують 4 села. У Народному домі працюють три людини. Місцева амбулаторія підпорядкована Турківській лікарні, обслуговує 4 села. Вуличне освітлення вмикають не частo, кажуть - надто дороге задоволення для села. Є нова автобусна зупинка. Працюють 3 пилорами, раніше було 8. Двоє людей звернулися за матеріальною допомогою. Один – на відновлення господарської будівлі, яка нещодавно згоріла, інший – на лікування. Майже не тягне Київстар.

У селі Либохора 2300 мешканців, дві школи, понад 350 учнів. Будується нова школа. У новій амбулаторії 8 працівників, 4 людини працюють на пошті, 6 працівників у двох Народних домах. 14 км дороги потребують ремонту. 10 автобусних зупинок, лише три з них облаштовані. Немає вуличного освітлення. Є 4 пилорами, 3 церкви.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Посівна під прикриттям: ЗСУ показали, як охороняють роботу аграріїв

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Чернівецька тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Хотинська тергромада в умовах воєнного стану

  Василь Чорний

  Волонтери з усієї України обмінювалися досвідом

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: