До кінця цього тижня уряд може ухвалити постанову, яка дозволить виїзд за межі України чоловікам віком до 22 років.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко у коментарі Суспільному. За її словами, документ нині опрацьовують у Кабінеті міністрів, і він не потребує внесення змін до законодавства.
«Це буде постанова Кабміну, яка нині напрацьовується. Це рішення, яке не потребує законодавчих змін, тому це буде на рівні Кабміну», — сказала Свириденко, не уточнивши деталей документа.
12 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що уряд разом із військовим командуванням працює над спрощенням правил виїзду для українців до 22 років.
Ще в липні голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що у парламенті обговорюють можливість надати право виїзду за кордон чоловікам віком від 18 до 24 років. Це питання розглядали як окремі депутати, так і профільний комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2025 року в Україні діє заборона на виїзд чоловіків призовного віку від 18 до 60 років. Винятки стосуються, зокрема, студентів іноземних вишів, волонтерів, водіїв та багатодітних батьків.
За темою
- Сили оборони уразили одразу чотири важливих нафтових об’єкти в Росії
18.04.2026, 13:56
- 30 "Шахедів" за 24 години: військові встановили рекорд перехоплювачами Sting
18.04.2026, 12:47
- ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18.04.2026, 09:47
- Зеленський: війна в Ірані може вплинути на постачання зброї Україні
17.04.2026, 18:27
- На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
17.04.2026, 17:09
Обговорення
Суспільство
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми