• Головна
  • Новини
  • Із шопкою та колядою, але без ярмарку: яким буде Різдво у Львові

29.11.2023, 17:28

Із шопкою та колядою, але без ярмарку: яким буде Різдво у Львові

Цього року Львів на Різдво традиційно оздобиться вже любленою містянами шопкою та чотириметровим дідухом, а на різних локаціях звучатиме коляда

"Ми не можемо відмовлятися від традицій, це насправді те, що хоче ворог. Щоб ми зупинилися і перестали жити, – каже керівниця управління туризму ЛМР Христина Лебедь. – Ми напрацювали чіткі критерії, за якими має будуватися святкування Різдва у Львові".

Передовсім ці критерії зумовлені питаннями безпеки, розумними обмеженнями щодо світла й звуку, коректності святкувань, а також чуйного ставлення до стану тих, хто перебуває у скорботі чи не готовий до святкувань.

Цьогоріч Львів матиме два символи Різдва – світло і традицію. А гаслом цьогорічного свята стане "Твоє Різдво у Львові".

"Світло може символізуватися через свічки, через ліхтарики чи лампадки. Тому, що це про пам'ять про тих, хто не з нами, це про надію, про незламність. Минулого року у цей час ми були у блекауті, але кожен запалював свою свічку і мав надію на краще майбутнє", – пояснює Христина Лебедь.

Тим часом традицію планують показати через коляду, наразі управління разом із Львівським скансеном спільно формують спеціальний колядник до свят, до якого увійдуть 11 колядок.

"Частина з них є усім нам добре відомою, але частина маловідомих. Але саме ці маловідомі колядки будуть представлені з різних регіонів України. Таким чином ми хочемо показати, що традиції – це не те, що зберігається або народжене лише на Галичині чи на Західній Україні, традиції Різдва – це традиції, які зібрані поколіннями з усіх куточків України, які ми продовжуємо плекати і поширювати між нами", – розповідає очільниця управління.

Такі колядники поширюватимуть безкоштовно між львів'янами та гостями міста, окрім того, буде створена й електронна версія. Також у Львові створять імпровізовані варти, біля яких можна буде спільно співати колядки. Локації та розклад, де можна буде долучитися, оприлюднять згодом.

Натомість різдвяного ярмарку на проспекті Свободи, який був частиною святкувань до початку вторгнення та пандемії, цього року не буде.

Друге Різдво у Львові

Фото: Андріана Стахів

Проте у місті традиційно встановлять шопку і різдвяного дідуха. Головну міську шопку встановлять біля ратуші 22 грудня.

"Це наша традиційна шопка, через війну ми теж вирішили нічого не змінювати і поставити ту ж шопку, яка прикрашає Львів на свята вже 9 років", – додає керівниця управління культури ЛМР Софія Ліщинська.

Тим часом винесення 4-метрового дідуха відбудеться 24 грудня, його звично встановлять на площі Ангелів перед Гарнізонним храмом. Супроводжуватиметься дійство колядою. Наразі ж сніпки, із яких складається дідух, оновлюють у Львівському скансені та готують до свята.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: