Іноземні природоохоронці закликали закарпатців розвивати зелений туризм замість побудови курорту-гіганта "Свидовець" у селі Ясіня Рахівського району Закарпаття.
Про це повідомила еколог з групи Free Svydovets Оксана Станкевич-Волосянчук в коментарі кореспонденту Укрінформу.
Жителів Ясіні – одного із трьох сіл в Рахівському районі, на землях якого в горах планують побудувати екологічно небезпечний гірськолижний курорт, – у доцільності туризму переконували природоохоронці з Швейцарії, Австрії, Німеччини, Бельгії, Франції, Італії, Словаччини, Австралії, Фінляндії, Британії та Болгарії.
"Особливо переконливою була промова колеги Константина Іванова з Болгарії, який поділився досвідом своєї країни щодо побудови гірськолижного курорту Пірін біля маленького містечка. Там це призвело до того, що за кілька років те гірське містечко розрослося до розмірів великого міста. В результаті воно повністю змінило свій профіль та демографічний склад (більшість місцевих продали свої землі та виїхали), і отримало проблеми великого міста, насамперед, з водою. Справа в тому, що штучний сніг, який використовують на лижних курортах, токсичний, і вода виявилася отруєною амонієм", - розповіла Станкевич-Волосянчук.
Вона зазначила, що більшість закарпатців погодилися з аргументами науковців віддати перевагу просуванню екотуризму на їхніх таких унікальних територіях.
За словами Станкевич-Волосянчук, іноземці, які підтримують рух проти забудови Свидовця, готові допомагати місцевим жителям — консультувати, сприяти розвитку унікальних туристичних проектів.
"Тішить, що люди починають розуміти: зараз, коли проблема забудови Свидовця набула широкого розголосу, цим можна скористатися – саме для розвитку зеленого туризму. Є тисячі людей, які чули про цю проблему й готові вже цього сезону відвідати Свидовець. Цим туристам уже можна пропонувати свої послуги", - наголосила еколог.
Вона висловила переконання, що це і є той варіант, за якого природа Свидовця може бути збережена - завдяки невиснажливому туризму. Крім того, додала, що в цих горах можна вже зараз мати велику кількість туристів, пропонуючи їм унікальне природне середовище.
Скандал навколо забудови Свидовецького природоохоронного заповідника гірськолижним курортом виник наприкінці 2017 року. Проект побудови комплексу з сотнями готелів, витягами, навіть аеродромом у горах для обслуговування 28 тисяч туристів щоденно просувають у Закарпатській ОДА як економічну панацею для підйому депресивного регіону. Замовниками детального плану виступають Рахівська та Тячівська РДА. Інвестор офіційно не відомий.
Екологи звернули увагу громадськості на розмах проекту, який є загрозою для цієї унікальної території. За останній рік питання Свидовця набуло міжнародного розголосу, сотні міжнародних організацій з ЄС звернулися з проханнями до Президента України та профільного міністерства звернути увагу на проблему з забудовою унікального природного масиву в Карпатах. Наразі готується оцінка впливу проекту на довкілля (ОВД), цей звіт ще не оприлюднено.
За темою
- 45% іноземців у Словаччині – з України
14.08.2020, 16:55
- Львівщина запропонує туристам нові гастромандри
28.01.2020, 17:55
- Івано-Франківщина розвиває екотуризм
02.04.2019, 12:33
- Сучасного українця від стресу врятує лише сільський туризм. Ну і вареники, звісно.
28.12.2018, 11:24
- У сусіда взялися популяризувати зелений туризм
16.08.2018, 16:58
Обговорення
Туризм
ТОП
Жорстока розправа після застілля: 79-річний чоловік загинув від рук сусіда
Босий, п’яний і агресивний: у Львові чоловік накинувся на поліціянтку
За побиття патрульних поліцейських затримали 30-річного львів’янина
Смертельний удар струмом у гуртожитку в Рівному: студент помер, а винних досі не названо
Прикордонники Львівщини у ПП "Краківець" викрили фейкове подружжя
ФОТО
Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним

Василь Чорний
Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук
Про чистоту мови правничої