11.06.2025, 09:37
Грибовицький полігон вкривають ґрунтом: до кінця року тут можна буде зіграти в гольф
На Грибовицькому полігоні активно триває друга фаза рекультивації — мембрану покривають родючим шаром ґрунту. Після цього по всій території висадять багаторічні рослини. А до кінця року на куполі планують облаштувати перше поле для гри у гольф - спеціально для тренування військових, які лікуються у Львові.
«На цій території, яка має 38 гектарів, було розташоване одне з найбільших сміттєзвалищ в Україні. В минулому році ми закінчили першу, технічну, фазу рекультивації, і зараз ми переходимо до другої – біологічної фази. Ви бачите – насипається ґрунт, потім висаджується трава, тут мають бути низькорослі рослини, які не пускатимуть глибоко коріння. І потім буде третя фаза – це фактично трансформація полігону в красивий простір.
Щоб ви розуміли, на оцій території, де росте травичка – там має бути гольфове поле для наших ветеранів, тому що це дуже хороший вид спорту для заспокоєння і рівноваги. Також плануємо в перспективі екологічний центр – поєднання екології та культури. Буде сучасне мистецтво і скульптури і ця локація стане достатньо милою і привітною для львів'ян та гостей», — сказав на брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий.
Як розповіли детальніше в ЛКП “Зелене місто”, мембрану покривають двома шарами: спочатку пісковиком, а потім зверху — ґрунтом.
«Насипання пісковика – це 30 см шару по геотекстилю, після цього насипається 30 см родючого ґрунту, на якому буде рости трава і рослини. В нас були мінімальні проблеми з великою кількістю опадів, бо коли падає дощ, ми не можемо проводити роботи. Але зараз погода є, тому будемо нарощувати темпи», - каже директор ЛКП “Зелене місто” Олександр Єгоров.
«Коренева система рослин не стільки для краси, а щоб створити павутинку, яка має стримувати землю, щоб не було її сходження. Наступна фаза — взаємодія з реаблітаційним центром UNBROKEN - ті роботи відбуватимуться паралельно”, - доповнив начальник відділу реалізації проєктів ЛКП “Зелене місто” Назарій Кирилейдза.
Всього, аби покрити полігон повністю, потрібно 18 000 м³ ґрунту. Триватимуть ці роботи орієнтовно до кінця осені.
Про те, як гольф допомагає військовим у Львові реабілітуватись, ми раніше писали тут. До слова, нещодавно на Грибовицькому полігоні гурт Паліндром та співачка Христина Соловій зняли музичний кліп, що свідчить про його поступову трансформацію.
За темою
- У центрі Львова затримали чоловіка, який погрожував жінці гранатою
02.08.2026, 13:36
- У приміщенні ТЦК на Львівщині виявили тіло військовослужбовця
02.08.2026, 08:55
- Два пріоритети — допомога постраждалим та відновлення будинків: Андрій Москаленко про ліквідацію наслідків обстрілу
01.08.2026, 20:58
- Хлопчика, якого врятували з-під завалів після ракетної атаки на Львів, виписали з лікарні
01.08.2026, 17:00
- 11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
01.08.2026, 12:07
Львів
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
Хлопчика, якого врятували з-під завалів після ракетної атаки на Львів, виписали з лікарні
1 серпня: що треба знати про цей день
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні