• Головна
  • Новини
  • "Готую позов до суду": Фаріон відреагувала на своє звільнення із Львівської політехніки

16.11.2023, 09:41

"Готую позов до суду": Фаріон відреагувала на своє звільнення із Львівської політехніки

У середу, 15 листопада, викладачку Львівської політехніки Ірину Фаріон звільнили з роботи після її скандальних заяв та протесту студентів проти неї, вона обіцяє подати позов до суду

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

"Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписано ректором. Студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій. Саме зі студентів розпочалася Революція Гідності в Україні, яка остаточно закріпила нас на євроінтеграційному шляху. Починаючи з 2014 року тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли захищати свою державу, свої родини та свої цінності. Цей період в історії України став точкою неповернення і запустив активний процес дерадянізації, час якої давно вже настав. Сьогодні ми продовжуємо позбуватися тіней радянського минулого і в системі освіти зокрема. Дякую кожному і кожній за небайдужість, вміння відстоювати та захищати свої цінності. Це фантастична риса українців – студентів і молоді", – написав він.

Міністр додав, що позиція міністерства незмінна – "людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти".

"Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки", – відзначив Оксен Лісовий.

У наказі про звільнення, який з'явився в соцмережах, підставою для припинення робочих стосунків університету з Іриною Фаріон є п. 3 ст. 41 КЗпП – вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. Також вказано, що Ірина Фаріон буде звільнення із 16 листопада. 

Сама ж Фаріон відреагувала на звільнення обіцянкою подати позов до суду.

"Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві. Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах Політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чарнецький", – говорить вона.

Викладачка також подякувала студентам за спільну працю та колективові за 30 років роботи разом.

"Дякую "Просвіті" –легендарній Просвіті на чолі з Христиною Бурштинською, що перша приймала на себе удари через мене... Дякую творцеві нашої катедри Геннадію Леонідовичу Вознюку, що Ви створили цей колектив і вливали у нас високу місію не лише вчити, а формувати національно пресвітлу молодь, – пише Ірина Фаріон та в кінці додає: – Все тільки розпочинається, бо кожен фініш – це по суті старт. Готую позов до суду".  

На сайті Львівської політехніки також підтвердили цю інформацію.

"Відповідно до пункту 3 статті 41 Кодексу законів про працю Національний університет "Львівська політехніка" з 16 листопада 2023 року розриває трудову угоду з професоркою кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Іриною Фаріон", - йдеться у повідомленні. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: