30.10.2020, 14:33

Голова КСУ: Влада хоче створити підзвітний їй суд

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький вважає, що в президента Володимира Зеленського є бажання створити новий Конституційний суд, який би звітував йому про свої рішення.

Про це Тупицький заявив на брифінгу, пише Українська правда.

Пряма мова: "В РНБО кажуть, як я з преси читаю: невідомо, що завтра чекати від Конституційного суду України. Я задаю собі питання: а повинно бути відомо? Кому повинно бути відомо, що чекати завтра від Конституційного суду? 

То, напевно, є бажання створити новий Конституційний суд, який буде повідомляти (владі - ред.). Чи будуть ці рішення конституційні? Важко сказати. Тоді треба поміняти закон про Конституційний суд, Конституцію поміняти.

Конституційний суд можна реформувати, але в конституційний спосіб. Навіть приймаючи нову Конституцію в 2016 році, зміни до Конституції, Конституційний суд вивели з системи правосуддя і виокремили в окремий, 12-й, підрозділ Конституції. На мою думку, це правильно. Це була кардинальна реформа. Суд став балансом наж гілками влади…"

Тупицький зазначив, що суд, який тепер хочуть оновити, і так постійно оновлюється згідно з законодавством. Зараз є три вільні вакансії, а до кінця каденції Зеленського загалом мають змінитися 8 суддів КС.

Він наголосив, що те, що КС зараз має 15 суддів замість 18-ти, бо "більше року не заповнюються вакансії", - також впливає на роботу суду.

Тупицький також обурився, що на засідання Ради національної безпеки й оборони запросили голову НАЗК, але не запросили голову КС: "Як приймаються тоді висновки і рішення?".

Голова КС заявив, що НАЗК "розігнало" ситуацію "що все пропало з боротьбою з корупцією". За його словами, це не так, бо великий блок проблем із корупцією виділено в окреме провадження - і суд щодо нього ще рішення не приймав: "Це не турборежим".

Нагадаємо, 29 жовтня на екстреному засіданні РНБО через рішення КС про неконституційність деяких антикорупційних норм президент Володимир Зеленський сказав, що Україна втратить підтримку партнерів. А найголовніше, за його словами: "Ми не розуміємо, який сюрприз Конституційний суд зробить завтра, чи післязавтра. Чи ви впевнені, що вони бачать і чують зворотню реакцію суспільства, що вони зупиняться".

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Василь Чорний

  Чи є життя після виборів

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: