Ціни на газові ф’ючерси у Європі зросли до нового максимуму у 2260 доларів за тисячу кубометрів після повідомлень про банкрутство оператора "Північний потік-2".
Про це відомо з даних лондонської біржі ICE, яка відслідковує котирування газових ф’ючерсів у головному терміналі Європи TTF, передає Економічна правда.
Після того, як ціна сягнула піку, вона дещо опустилася і на 11:10 за Києвом становила 1980 доларів за тисячу кубів. Доброве зростання становить майже 50%.
Ціни на газ почали активно зростати у понеділок, 21 лютого, після визнання Путіним "незалежності" терористських угрупувань на окупованих територіях України. В день, коли розпочалася повномасштабна війна Росії проти України, 24 лютого, ціни сягнули піку у 1540 доларів за тисячу кубів.
Проте після цього вони почали падати з двох причин. Перша – санкції ЄС, США та Британії практично не торкалися енергетичного сектору Росії. По-друге, європейські компанії замовляли ще більше газу в РФ, який та прокачувала через Україну вже в умовах війни.
У вівторок стало відомо, що оператор газпромівського "Північного потоку-2" збанкрутував, що фактично зробило газогін вартістю 11 млрд доларів металобрухтом у морі.
Нагадаємо, що після того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 лютого заявив про зупинку сертифікації Північного потоку - 2, член Радбезу РФ Дмітрій Мєдвєдєв пригрозив європейцям "газом по 2 тисячі євро за тисячу кубів".
За темою
- Уряд зберіг фіксовану ціну на електроенергію для населення до 30 квітня
24.03.2023, 17:52
- Відновлення економіки України коштуватиме $411 млрд, - Світовий банк
22.03.2023, 19:38
- У ДТЕК оцінили руйнування енергетичного обладнання внаслідок російських обстрілів у 6 млрд грн
22.03.2023, 14:05
- Державі завдано збитків на 350 млн грн: ДБР викрило незаконні схеми експорту металобрухту
20.03.2023, 16:39
- "Зернову угоду" продовжено на 120 днів
18.03.2023, 16:40
Обговорення
Економіка
ТОП
Розбив дзеркала і погрожував уламками поліції та іншим громадянам — у Львові затримали дебошира
Зеленський: Україна не може почати контрнаступ, оскільки зброї недостатньо
За добу ворог випустив по Херсонщині понад 300 снарядів, є жертви
У ЗСУ прокоментували заяви про виснаження російських військ під Бахмутом
Захисники знищили гелікоптер Мі-24 і артилерійський підрозділ ворога – зведення
ФОТО
Відео

Прикордонники відбили 3 атаки "вагнерівців" у Бахмуті
Коментар
Блоги

Михайло Цимбалюк
Схоже, ООН важко ухвалити рішення, яке визнає, що росіяни не така велична нація, як нам розповідали десятки років

Василь Чорний
Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський
ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.