• Головна
 • Новини
 • Газ для населення під час опалювального сезону не подорожчає - експерт

10.09.2021, 11:42

Газ для населення під час опалювального сезону не подорожчає - експерт

Ціна на газ для населення до квітня 2022 року не зміниться, оскільки вже підписані відповідні контракти між "Нафтогазом України" та постачальниками.

Про це у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом" розповів експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук. передає Укрінформ.

За його словами, завдяки запропонованому Нафтогазом річному тарифу за газ для населення "тарифи зараз для громадян України нормальні". Крім того, тепер споживач може вибирати постачальника газу.

"Ціна виходить 8 тис. грн в середньому за газ і 1700 грн - за транспортування (за 1000 куб. м, - ред.). Це 9700 грн. Ось така ціна газу. Вона, власне, не маленька. Вона велика. Але, з іншого боку, якби діяла ринкова ціна, якби не було цих контрактів про постачання газу, якби не було цих пропозицій, не було б такої ціни. І ми б змушені були платити ринкову ціну за газ. Зараз на біржі в Україні він коштує 22 тис. грн за 1000 куб. м. Ще місяць тому ціна була 16 тис. грн", - повідомив Корольчук.

Експерт підкреслив, що споживач сьогодні виграє від того, що держава запропонувала річний тариф на газ: "Це є гарантією для споживача, що принаймні тариф не буде 16-20 тис. грн. Для населення України він непідйомний. Навіть якби була така ціна встановлена, то борги просто зростали б. Люди не змогли б оплачувати вчасно і фінансово просто не змогли б це потягнути", - упевнений Корольчук.

Він додав, що договірні відносини між "Нафтогазом", який постачає газ, і газзбутами вже закріплені до кінця квітня 2022 року. Тому зміни тарифів газопостачальних організацій в період опалювального сезону не буде.

"Ось ця ціна буде діяти до цього періоду. Вона загалом нормальна. Хоча не маленька. Очікувати, що під час опалювального сезону ціна зміниться, виросте, наприклад, буде 12-15 тис. грн - цього не буде. Цього не станеться, тому що, власне, є договір між "Нафтогазом" і газзбутами, і вони будуть отримувати газ за цією ціною, і населення теж", - резюмував експерт.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: