лідер німецької опозиції та кандидат на посаду канцлера від ХДС/ХСС Фрідріх Мерц заявив про свою підтримку надання Україні далекобійної зброї. Він підкреслив, що ці озброєння повинні мати здатність вражати військові об'єкти на території Росії, а не цивільну інфраструктуру чи населення.
Мерц, коментуючи ситуацію під час свого візиту до Києва, зазначив, що в Німеччині триває активна дискусія щодо того, які саме види зброї можна передавати Україні. Він зазначив, що наразі в країні існує консенсус щодо продовження військової підтримки, оскільки всі прагнуть якнайшвидше завершити війну. За його словами, жоден політик не хоче, щоб конфлікт тривав довше, ніж необхідно.
«Позиція нашої фракції чітка — ми хочемо надати Збройним силам України можливість досягати військових баз на території Росії, щоб атакувати саме ті об'єкти, з яких ведеться війна проти вашої країни», — заявив Мерц.
Політик також зауважив, що кілька тижнів тому в Бундестазі він заявив, що обмеження дальності озброєння фактично "зв'язує руки" Україні, змушуючи її воювати в обмежених умовах.
Візит Мерца до Києва став частиною більш широкої політичної дискусії в Німеччині про обсяг і характер військової допомоги Україні в умовах триваючої війни з Росією.
За темою
- Політична криза в Лондоні: скандал навколо Стармера може послабити підтримку України
05.02.2026, 08:29
- «Найважчі питання ще попереду»: у США оцінили перебіг переговорів України та Росії
04.02.2026, 20:48
- «Батьківщина» не підтримує порядок денний сесії та антинародні ініціативи влади – Михайло Цимбалюк
03.02.2026, 22:58
- Через механізм PURL Україна отримала до 90% ракет для ППО, — генсек НАТО Рютте
03.02.2026, 12:30
- Екснардеп Мосійчук оприлюднив запис імовірної розмови Арахамії щодо підготовки провокації проти Тимошенко
03.02.2026, 01:21
Обговорення
Політика
ТОП
Росія на атакувала на Львівщині обʼєкти критичної інфраструктури
Внаслідок пожежі у будинку у Львові загинув чоловік
Внаслідок обстрілу РФ Бурштинська ТЕС "на нулі"
Президент підтвердив "глухий кут" на переговорах з РФ щодо двох питань
Залишила дітей самих на цілий день: нові деталі смертельної пожежі біля Львова
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми
Михайло Цимбалюк
Пенсійний бюджет знову «завис»: чому уряд ігнорує українських пенсіонерів