02.02.2023, 18:28

Енергоефективні котли, що треба знати

АТ “Львівгаз” слідує за тенденціями розвитку прогресивних технологій і пропонує сучасні енергоефективні котли вже зараз.

В Європі заборонили виготовлення традиційних котлів понад 10 років тому. З 29 серпня 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для обігрівачів приміщень та комбінованих обігрівачів, зокрема заборонено вводити в обіг ринку України не енергоефективні конвекційні котли. Далі трохи деталей про енергоефективність та переваги конденсаційних котлів.

Газове опалення оселі залишається найбільш доступним видом обігріву житла. В свою чергу розвиток інноваційних технологій сприяє удосконаленню газового обладнання.

Котли нового покоління — конденсаційні - мають низку переваг, порівняно із традиційними, зокрема:

  • Безпечність роботи.
  • Економне використання палива ресурсів

Далі трохи детальніше по кожному з пунктів

Безпечність

Конденсаційні котли значно безпечніші за традиційні. У них встановлюють камери згорання виключно закритого типу, тоді як у конвекційних – частіше всього відкритого. Це мінімізує вірогідність отруєння чадним газом. Під час згоряння палива у традиційному котлі виділяється вуглекислий газ та оксиди азоту, сірки, фосфору, які, поєднуючись з водяною парою, утворюють отруйні кислоти. У конденсаційних котлах ці шкідливі речовини збираються у спеціальному резервуарі, а не викидаються в навколишнє середовище. Крім того, газовий котел із системою конденсації утворює значно меншу кількість сажі та твердих залишкових продуктів, тому зменшується ще й вартість обслуговування. 

Економічність

Вартість конденсаційного котла більша, ніж конвекційного, проте в ході використання кошти компенсуються мінімізацією витрат на газ - до 25% спожитого палива. Також конденсаційний котел економно використовує й електроенергію. Це зумовлено тим, що теплообмінник зроблений із трубок великих діаметрів, що зменшує опір, тому насос працює менше і рідше включається, що в поточній ситуації важливий фактор.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На кордоні з Угорщиною затримали мікроавтобус, у якому 17 чоловіків

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: