• Головна
  • Новини
  • Двоє зубрів відвідують село Майдан - завдають мешканцям чимало клопотів

28.12.2021, 11:33

Двоє зубрів відвідують село Майдан - завдають мешканцям чимало клопотів

“Допоможемо зберегти зубрів!”- з таким закликом звернулася адміністрація Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, щоб врятувати двох самців, які відвідують село Майдан Східницької громади, чим завдають мешканцям чимало клопотів.

Про це пише Медія Дрогобиччина.

Із становленням сталого снігового покриву та зниженням температури повітря, зубрам стає важче добувати у природі їжу, тому вони підходять до підгодівельних майданчиків, де служба охорони Майданського лісництва викладає для них корми.

Однак, два дорослі самці 20-річного віку час-від-часу заходять в село та його околиці. Тварини створюють дискомфорт місцевим жителям, поїдають молоді пагони плодових дерев та заготовлене для худоби сіно.

Зубри були завезені на територію парку з Німеччини та Австрії, де вони перебували у вольєрах 6 років у певній мірі звикли до людей, а тому така поведінка тварин є прогнозованою. Громадяни звертаються до місцевої влади та до адміністрації парку з скаргами.

Вирішити дане питання можна відселивши двох самців у вольєр, який необхідно облаштувати в лісовому урочищі. Такий проєкт розробили спеціалісти нацпарку. Його підтримали: науково-технічна рада парку та Східницька селищна рада.

“Розраховуємо також на підтримку даного проєкту та запиту на фінансування «Будівництво вольєра в Майданському лісництві для утримання доместикованих особин зубра європейського» Львівської обласної ради і Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА.Такий проєкт забезпечить збереження червонокнижних видів тварин, а також рекреаційний попит туристів”- зазначили в нацпарку “Сколівські Бескиди”.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Михайло Цимбалюк

Обшуки у львівських волонтерів - це тиск на волонтерство загалом?

Богдан Рабешко

Щодо масштабної пожежі на ЛАЗі

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: