• Головна
  • Новини
  • До Львова на Конгрес культури «Перехід 1989» приїхала Забужко

11.10.2019, 16:06

До Львова на Конгрес культури «Перехід 1989» приїхала Забужко

У Львові розпочав роботу Конгрес культури «Перехід 1989». Мета Конгресу - створити сталу платформу для культурного середовища країни.

Цьогоріч захід відбувається вперше і започаткує традицію конгресу-бієнале: відбуватиметься кожні два роки та порушуватиме актуальні питання культурного процесу, - повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Привітав учасників голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

«Перш за все сьогодні культура, як і інші галузі, перебуває у трансформації. І я радію, що сьогодні бачу тут багато молоді. Також сьогодні ми говоримо про збереження книгодруку, бібліотек, які є вагомою частиною культурного та освітнього процесів. Адаптивність, як реакція на зміни, стане визначати тенденції й тренди. Відтак, у цьому глобалізаційному процесі ми повинні оберігати та популяризувати нашу національну автентичність, що є одним із важливих завдань держави», - зазначив Маркіян Мальський.

Також очільник області наголосив на важливості залучення до культурних діалогів людей із інших сфер, та реалізації культурних проєктів, зокрема що стосується збереження архітектурних пам’яток.   

Серед учасників відкриття відома хорватська авторка Славенка Дракуліч та українська письменниця, поетеса, есеїстка Оксана Забужко.

Перший Конгрес, який стартував у старому терміналі Львівського аеропорту, присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років та його актуального стану і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери. Вихідною точкою конгресу, хронологічно й метафорично, став 1989 рік, ознаменований низкою знакових подій, що вплинули на подальший хід історії України та Європи.

Конгрес міститиме дискусійну та мистецьку програми. Відтак, у межах дискусійної діятимуть три тематичні блоки — Мури. Міри. Наміри. Серед тем обговорення: культура, як мірило розвитку суспільства, хто і як нині впливає на культурний порядок денний, які зміни, нормативно-правові, інституційні, освітні, потрібні у культурній сфері України та інші.

У мистецькій програмі: триєнале сучасного мистецтва «Український Зріз», який є частиною Конгресу Культури і відбувається в Україні вперше, проєкт «Обабіч», концерт гурту «Жадан і Собаки», виставка Let’s Talk About Modernity. 24 H extended на «Фабриці Повидла», інші події.

Серед учасників конгресу — митці, критики, менеджери у галузях літератури, музики, театру, художнього мистецтва, представники органів влади у сфері культури, а також історики, музеологи, соціологи, культурологи, соціальні психологи, філософи, журналісти-оглядачі з України та з-за кордону. Результати панельних дискусій будуть зафіксовані у формі рекомендацій для середовища культури України загалом та державних органів, відповідальних за політику у сфері культури.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Урядова гра з підприємцями країни. Третій місяць

Іван Стецькович

Щоб зрозуміти «велич» ідей Зе, багато розуму не треба

Дмитро Снєгирьов

Загибель комбата «Луганськ-1» – це прояв боротьби за контрабандні потоки між «ДНР» і «ЛНР»

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: