• Головна
 • Новини
 • Депутат від монобільшості запропонував долучити Польщу до мінського процесу

01.08.2020, 19:55

Депутат від монобільшості запропонував долучити Польщу до мінського процесу

До переговорів у мінському процесі потрібно залучати «нових гравців», зокрема нашого близького партнера — Польщу.

Таку думку нам у спецпроєкті «Доторканні» висловив народний депутат від «Слуги Народу» Святослав Юраш, член парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, пише Громадське.

«Вирішення наших проблем через мінський процес полягає саме в діалозі через наших західних партнерів… Я думаю, що варто звернути увагу наших партнерів ближчих, які розуміють наші проблеми краще, серед них Польща», — зазначив Юраш.

Він вважає за необхідне долучити цих «ближчих партнерів» до мінського процесу та давати їм можливість «ставати нашими ключовими партнерами в рішенні наших екзистенціальних російських дилем». За словами Юраша, Польща дуже хоче бути долученою до всіх процесів.

«Я просто вважаю, що якщо наша мінська дискусія не дає ще результатів і не даватиме їх ще, то треба переобдумувати мінський процес і долучати до нього нових гравців. Як ту ж нашу історично незмінно близьку Польщу», — додав він.

Схоже, що Польща справді хоче бути долученою до цього процесу. Так, у жовтні 2018-го міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський в інтерв’ю виданню Dziennik Gazeta Prawna наголосив, що відсутність Польщі у Мінському та Нормандському форматах є «найбільшою поразкою Польщі на зовнішньополітичній арені з 1989 року».

Мінський процес — це переговори з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, в яких беруть участь представники України, Росії та ОБСЄ. Тристороння контактна група в Мінську поділена на чотири підгрупи: економічну, політичну, гуманітарну та з питань безпеки.

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: