20.06.2021, 17:09

День батька: історія і традиції батьківського свята

Щорічно в кінці червня відзначається день, присвячений всім татам світу. У цей день згадують про важливість батьківського виховання для дитини. Тато грає дуже важливу роль в житті малюка і вчить його багатьом речам, яким не може навчити мама. У цей день варто привітати всіх чоловіків, які є батьками, а також подякувати своїм татам.

День батька відзначається в багатьох країнах світу в третю неділю червня. У 2021 році свято випадає на 20 червня і збігається з Трійцею, пише УНІАН.

Історія виникнення свята

Вперше його відсвяткували в США 19 червня 1910 року. Відзначати його запропонувала жінка Сонора Додд, яка разом з 5 братами і сестрами виховувалася батьком-одинаком. Тато дівчини Вільям був для неї прикладом мужньої людини і відповідального батька. Вона звернулася до мерії з ініціативою проведення батьківського дня, щоб висловити подяку Вільяму.

У 1966 році президент США Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня національним святом - Днем батька. До традиції святкування поступово приєднувалися різні країни світу. В Україні свято відзначається з 2019 року.

День батька 2021 Україна / фото ua.depositphotos.com

У цей день заведено прикрашати одяг квіткою троянди. Білу троянду носять, якщо батька вже немає в живих, а червону - якщо він живий. У свято часто проводяться соціальні акції, семінари та виставки. Обговорюються проблеми батьківства і способу батька в суспільстві. У сім'ях влаштовують святкові обіди, на яких татам дарують подарунки. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

На Львівщині авто зіткнулось із вантажним потягом, загинула жінка. Відео

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

Мирослав Дністрянський

Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

Михайло Цимбалюк

У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: